Ronald Koeman: Riquimu som poradil hosťovanie, ale má budúcnosť v Barcelone

Zdieľať:

Tréner FC Barcelona Ronald Koeman zhrnul posledný prípravný zápas na novú sezónu.

Camp Nou
“Bolo to po prvýkrát, čo som zasadol na túto lavičku. Bolo to výnimočné. S fanúšikmi vy to bolo iné.”

Zápas
“Na začiatku sme hrali dobrý presing, získali sme množstvo lôpt a mali sme nejaké šance, ale nevyužili sme ich. V niektorých momentoch sme boli najlepšia Barcelona za prvých 20 minútach druhého polčasu. Musíme však byť efektívni, nie som spokojný, pretože sme strelili len jeden gól a príležitosti bolo veľa. Nechýba nám kvalita, máme veľa hráčov, ktorí môžu streliť viac gólov. Na konci sme boli unavení, ale to je normálne. Celkovo sme zahrali dobrú hru.”

Útočníci
“Majú dostatočne zručnosti. Musíme hľadať spôsoby, ako vyhrávať, môže to byť s Griezmannom, s Leom… Existuje totiž výmena pozícii.”

Presing
“Mám rád, ak mužstvo využíva presing. Dnes toho bolo veľa, ale mýlili sme sa pri finálnej prihrávke… Mohli sme vyhrať 4 či 5:0.”

Coutinho
“Dúfam, že uvidíme jeho skvelú hru. Je to veľmi dobrý futbalista, dobre pracuje fyzicky a s loptou. Je pre nás dôležitý.”

Pjanič
“Nemôžeme vyvodiť priveľa záverov, pretože kondične ešte nie je na najlepšej úrovni. Prekonal koronavírus. Musíme ísť krok po kroku.”

Ansu Fati
“Je to skvelý hráč, myslím si, že dnes mal veľa šancí, musíme sa viac sústrediť.”

Riqui Puig
“Nie je pravda, že s ním nepočítam. Rozprávam sa s mladými hráčmi, musia hrať. Nemôžu sedieť na lavičke. On, Aleña, Pedri… Riquimu som povedal, že pre neho bude ťažké dostať minúty a konkurencia je veľká. To je všetko. Povedal som mu, že jeho budúcnosť je tu, ale je to na ňom. Poradil som mu hosťovanie. V 20 rokoch musia hráči hrať.
Po týchto troch týždňoch sme vyvodili závery a Puig čelí veľkej konkurencií.”

zdroj www.fcbarca.com
foto www.fcbarcelonanoticias.com

Peter
Sledujte ma