Rozhovor s Danim Omom: Návrat do Barcelony? Uvidíme

Dani Olmo narodený 7.mája 1998 je jednou z nových tvári výberu Roberta Morena.. Dani Olmo poskytol krátky rozhovor pre média. Svoj Debut odohral proti Malte v ktorom sa mu podarilo streliť svoj prvý gól.

Snívali ste o takomto debute ?
“Áno som veľmi šťastný, chcem si to teraz užiť a pokračovať v tvrdej práci. Teší ma to a som hrdý na to, že môžem byť tu.”

Aké boli tieto dni v národnom mužstve ?
“Veľmi dobré a veľmi pohodlné. Medzi týmto družstvom a U21 je absolútna malá zmena. Snažím sa túto príležitosť využiť a poučiť sa z najlepších.”

Čo vás najviac prekvapilo ?
“Rytmus hry a vlastne všeobecne všetko. Je to o jeden krok vyššia úroveň ako som bol zvyknutý v U21 a v mojom klube. Postupne si na to budem zvykať a učiť sa.”

Ako sa vám spolupracuje s Robertom Morenom ?
“Veľmi dobre, dal mi svoju dôveru a povedal mi, že som tu kvôli tomu, čo som urobil vo svojom klube a v U21.”

Koho požadujete za svojích futbalových referentov ?
“Keď som bol malý, hral som v strede, mal som dlhé vlasy a vždy som mal Forlana veľmi rád. Trocha sme sa na seba podobali. Vo vlastnostiah, vo vlasov… Keď som začínal hrať v strede tak som sa skôr zameriaval na Iniestu a Lea Messiho.”

Aký bol odchod z Barcelony v vaších 16 rokoch ?
“Znie to čudne. Spočiatku ma všetci nazývali bláznom, ale športové ponuky, ktoré mi ponúkalo Dinamo, neponúkli mi žiadne iné kluby. Začal som hrať v druhom tíme, o tri mesiace neskôr som šiel do prvého tímu, kde som nakoniec už aj zostal. Ponúkli mi projekt do budúcnosti, svoje slovo dodržali.”

Aký je život v Záhrebe ?
“Záhreb je veľmi pokojné mesto, ktoré podľa môjho názoru neprekročí milión obyvateľov, je to naozaj veľmi dobre”

Vrátite sa do La Ligy ?
“Snáď, prečo by som nemohol ? Teraz sa hlavne zameriavam na svoj klub. Práve sme len začali sezónu, myslím si, že to bude nádherná sezóna, začali sme veľmi dobre v Lige Majstrov, zostali nám ešte dve hry, máme teraz veľa práce.”

Vrátite sa jedného dňa do Barcelony ?
“Uvidíme, môže sa stať čokoľvek”

Vaše dvere sú vždy otvorené….
“Áno, nezatváram dvere žiadnemu klubu. Dnes som hráčom Dinamo a uvidíme čo sa stane v budúcnosti.”

Ako spomínate na La Masiu ?
“Naučil som sa tam všetko, hlavne hodnoty. Barcelona ma štýl hry, ktorý je dotykom, mobilitou…. To je to čo som sa naučil v Chorvátsku, hráč, ktorý som teraz”

Kde radšej hráte ? Záložník, alebo útočník ?
“V strede”

Dostali ste nejaké rady ?
“Trochu som sa porozprával so Sergiom. Pýtal sa ma , ako tam bolo, a veľa ďalšieho, dal mi veľkú podporu.”

Keby sa vám stalo to iste, opustili by ste Barcelonu ?
“Nie je známe, čo by sa stalo. Nemôžete sa predsa vrátiť v čase.”

Zdroj www.mundodeportivo.com
foto www.mundodeportivo.com