Samuel Umtiti môže klub opustiť zadarmo

Katalánsky denník Mundo Deportivo informuje, že Samuel Umtiti môže klub opustiť zadarmo, ak neodohrá aspoň 10% zápasov. Umožňujú mu to predpisy FIFA.

FC Barcelona hľadá pre Samuela Umtitiho vhodnú alternatívu. Katalánci sa snažia zbaviť Francúza a ušetriť na jeho vysokom plate vzhľadom na náročnú finančnú situáciu v klube. Najväčším problémom je dĺžka aktuálne zmluvy Umtitiho, ktorá mu platí do roku 2023.

Samuel Umtiti v tejto sezóne aktuálne neodohral ani jeden oficiálny zápas Barcelony aj napriek tomu, že bol nominovaný na sedem ligových zápasov a na dva zápasy Ligy Majstrov. Ak to bude takto naďalej pokračovať, Francúz môže opustiť klub už v roku 2022, a to úplne zadarmo, keďže mu to dovoľujú pravidla FIFA. Samuel Umtiti by sa stal voľným hráčom len v tom prípade, ak by za Barcelonu neodohral aspoň 10% z celkového počtu zápasov FC Barcelona. Ak by, predsa len Umtiti neodohral viac, ako 10% zápasov a stal by sa voľným hráčom je možné, že by klubu musel vyplatiť určité odškodné.

Foto: fcbarcelona.com