Sedem hráčov Barcelony, ktorým by prospeli minúty v súťaži Copa del Rey

Prvý zápas Katalánskeho klubu FC Barcelona v Copa del Rey proti CF Intercity je príležitosťou pre viacerých hráčov, ktorí doteraz dostali od trénera Xaviho Hernándeza veľmi málo minút. Práve v tomto zápase môžu hráči predviesť svoju kvalitu, vďaka ktorej sa môžu ocitnúť aj v náročnejších zápasoch.

Iñaki Peña
Španielsky gólman s najväčšou pravdepodobnosťou do duelu nastúpi už od prvej minúty. Pre 23-ročného brankára to bude len druhý zápas za Katalánsky klub po debute v Lige Majstrov proti Českému klubu Viktórii Plzeň.

Ranald Araujo
Uruguajský obranca sa už zostavil zo zranenia, ktoré utrpel 23. septembra na začiatku zápasu medzi svojou krajinou a Iránom. Tréner Barcelony počas tlačovej konferencie oznámil, že Ronald Araujo v dnešnom zápase nastúpi v základnej jedenástke. V súčastnosti bude pre stredného obrancu drahocenná každá minúta, aby sa vrátil v čo najlepšej forme.

Franck Kessié
Franck sa zotavil zo svalového zranenia, ktoré utrpel 1. novembra v Lige Majstrov. Podľa niektorých správ sa dokonca naznačuje, že budúcnosť Francka na Camp Nou čoskoro skončí, ale ktovie? Možno práve súťaž Copa del Rey celú situáciu ohľadne Francka vyvráti a v klube zostane dlhé roky.

Hector Bellerin
Bellerín môže dostať svoje minúty a trochu si zlepšiť svoju reputáciu v klube, kde vyrastal.

Memphis Depay
Depaya z hry vyradili svalové problémy, ktoré pretrvávali až do Majstrovstiev sveta. Práve Copa del Rey by hráčovi mohla dopomôcť k rýchlemu návratu do hry.

Eric García
21-ročný obranca Eric za Katalánsky klub nenastúpil od 29. októbra. Stredný obranca vynechal pre zranenie zápas Ligy Majstrov proti Českému klubu Viktórii Plzeň a tri zápasy La Ligy proti Almeríi, Osasune a Espanyolu. Dokonca ani počas Majstrovstiev sveta v Katare neodohral, ani jednu minútu. Práve vďaka súťaži Copa del Rey by obranca mohol nabrať skúsenosti, ktoré by využil v nasledujúcich zápasoch.

Pablo Torre
19-ročný mladík Pablo mal v pláne využiť prestávku počas Majstrovstiev sveta v klubových súťažiach [Barça Atlétic], aby nabral zápasový rytmus, no jeho zranenie mu v tom zabránilo. Práve zápas Copa del Rey je pre hráča ideálnou príležitosťou, ako nabrať zápasový rytmus a zlepšiť svoju rolu v tíme. Je veľmi pravdepodobné, že tréner na Pabla vsadí už od prvej minúty.

Foto: fcbarcelona.com