Sergi Roberto aj napriek nízkemu platu chce naďalej zostať v klube

30-ročný obranca Sergi Roberto je v Katalánskom klube FC Barcelona od svojich 14 rokov. V priebehu minulého roka v lete podpísal jednoročné predĺženie zmluvy, kde si nechal znížiť plat pre prispôsobenie klubových financií. Pre Španielsku rozhlasovú stanicu RAC1 prezradil, ako veľmi chce v klube zostať.

Sergi Roberto priznal, že jeho plat je akokeby prestúpil z Barcy B
“Aktuálne dostávam plat, akoby som prestúpil z Barcy B, ale robím to s hrdosťou, pretože tu chcem byť. Ekonomické záležitosti pre mňa nie sú dôležité”, citovala Španielska agentúra DPA.

Posledné roky Sergiho nebavilo hrať
“Posledných pár rokov ma nebavilo hrať, pretože som nebol fyzicky v poriadku. Ešte sme sa nezačali baviť o novej zmluve, ale chcem zostať. Tréneri mi povedali, že sú radi a taktiež chcú, aby som zostal. Bol by som veľmi nadšený, keby som mohol pokračovať.”

Zranenia a fyzická forma
“Od Koemana, keď som sa zranil na štadióne Atlética Madrid, som dva mesiace rehabilitoval, potom som sa vrátil, ďalšie dva mesiace som bol mimo… Nezotavoval som sa dobre a hral som dlho zranený. Boli časy, keď som bol radšej, kedy ma tréner nevyužíval, lebo som sa necítil dobre. Ale hral som, a trénoval som… no vedel som, že nie som dobrý a nedával som zo seba sto percent. Keď prišiel doktor Pruna, povedal mi, že musím na operáciu, že nechápe, ako takto hrám.”

“Strávil som niekoľko ťažkých rokov so zraneniami, ale som presvedčený, že rok 2023 bude úplne iný a na zranenia sa zabudne. Som pripravený na sto percent. Vždy je čo zlepšovať, ale som si istý, že v druhej polovici sezóny budem lepší, ako kedykoľvek predtým.”

Najhorší moment kariéry
“Určite je to moment, odkedy som sa zranil na štadióne Atlética Madrid. Je to obdobie, ktoré som mal najhoršie. Dostanete sa do negatívnej dynamiky, ale keď prišiel Xavi, podstúpil som operáciu a teraz je to perfektné. Nemôžem sa dočkať, až si opäť vychutnám hru na ihrisku.”

Xavi
“Od prvého dňa mi dal dôveru, aby som podstúpil operáciu a pokojne sa zotavil. Povedal mi, že na mňa počkajú a že mi veria. Pre hráča je najdôležitejšia vec, cítiť dôveru trénera a vedieť že s vami počíta.”

Odchod Piquého
“Bol som veľmi smutný. Je to rozhodnutie, ktoré nás všetkých zasiahlo, pretože bol dušou tímu a priniesol radosť do šatne.”

Stane sa kapitánom, ak Busquets odíde
“V niektorých zápasoch som nosil kapitánsku pásku, ale musím priznať, že by som bol veľmi šťastný. Busquets, je očividne najlepší možný kapitán. Som pripravený, ale dúfam, že ostane dlhé roky.”

Ansu Fati
“Vidím ho pokojného, šťastného a góly prídu. Je to jeden z tých, ktorí najviac pracujú. Plne mu dôverujem a je to jeden z hráčov, ktorí robia rozdiel. Ansu tak rád vyhráva a hrá, že som si istý, že bude úspešný mnoho rokov.”

Vyhrať La Ligu a Superpohár
“Titul uprostred sezóny Vám môže dodať impulz.”

Zdroj: marca.com, sportnet, RAC1, goal.com, fcbarca.com
Foto: twitter.com/Barça Capricorn