Sergi Roberto: Atlético je vo výbornej forme, ale zle chvíle môžu nastať každému.

Sergi Roberto sa včera vrátil do zostavy Barcelony po dlhšej prestávky po zranení. Po skončení zápasu poskytol krátky rozhovor pre televíziu Barca, kde zodpovedal na zopár otázok.

Barcelona dnes zvíťazila, a to bolo dôležité. Ale ty máš aj ďalšie dôvody prečo byť spokojný.
“Je pravda, že najdôležitejšie bolo víťazstvo. Ale taktiež mám obrovskú radosť aj z toho, že som po dvoch mesiacoch mohol opäť vybehnúť na ihrisko. Som šťastný, že som opäť s mojimi spoluhráčmi. Tvrdo som trénoval, aby som sa vrátil, čo najskôr na ihrisko. Mám radosť z týchto troch bodov.

Aké ťažké boli pre teba tieto dva mesiace bez Barcelony?
Boli veľmi ťažké, najmä posledný mesiac, keď Barcelona hrala zápasy na výjazde a ja som nemohol chodiť na štadión, aby som mohol sledovať spoluhráčov. Všetko som si musel pozrieť v televízii. Ale našťastie je to už za mnou.

Aké dôležité je víťazstvo nad súperom, s ktorým ste prehrali nedávne finále Španielskeho superpohára?
Samozrejme, že to má veľký význam. Po príchode nového trénera do Bilbaa môžeme vidieť, ako sa tento tím zmenil. Athletic hrá veľmi dobre v obrane, hráči hrajú presing a dokážu sa rozostaviť. Bojovali do samotného konca, aby nám zobrali body.

Je to piate ligové víťazstvo v rade a posunuli ste sa na druhé miesto. Aj, keď Atlético Madrid zatiaľ nie je v dosahu, táto dobrá séria Vám umožňuje, aby ste boli sebavedomejší, než na začiatku sezóny.
“Áno, je to veľmi dôležité. Predsezóna bola neobvyklá a potom sme si v niektorých zápasoch zaslúžili získať viac bodov. Aktuálne nám terajšia séria veľmi pomôže. Chceme vytvárať tlak na Atlético, ktoré je vo výbornej forme, ale zle chvíle môžu nastať každému. Zatiaľ nie je nič stratené.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.fcbarcelona.com