Sergi Roberto: Pre zranenia som prehral celý rok

Po dnešnej suverénnej výhre proti Viktorii Plzni sa pred média postavil obranca Sergi Roberto.

Dnes ste dosiahli veľmi presvedčivé víťazstvo. Ako to hodnotíš?
“K tomuto zápasu sme pristúpili s veľkou ambíciou a ochotou. Vedeli sme, že musíme získať tri body a ukázať, že sme silní. Mužstvo to dokázalo už od prvých minút. Bolo to veľmi dôležité víťazstvo, najmä vzhľadom na našich ďalších súperov.”

Dnes si hral prvýkrát od začiatku tejto sezóny. Ako sa cítiš, išiel si dnes dole kvôli zraneniu?
“V podstate som pre zranenia prehral celý rok, bol to môj prvý zápas v prvom tíme po dlhšej dobe. Cítim sa veľmi dobre, každým dňom je to lepšie. Vždy chcem získať minúty na ihrisku. Dnes ma tréner stiahol kvôli menším zdravotným problémom, ale nie je sa čoho báť.”

Boli podľa teba fanúšikovia príliš kritickí, napríklad pri podpise novej zmluvy?
“Ku všetkému pristupujem vždy profesionálne a na prvé miesto kladiem klub. Občas vyjdú veci, o ktorých máte pochybnosti a nie sú nám celkom sympatické. Kritiku som si zobral k srdcu, snažím sa dávať zo seba maximum a robiť to, čo odomňa tréner žiada. Pre zranenie som stratil veľa času a pred operáciou som mal nejaké problémy, ale tím mi vždy pomohol. Teraz to chcem klubu splatiť.”

Čo tým myslíš, prezradíš nám to?
“To všetko je voda nad priehradou. Teraz sme veľmi jednotní, máme skvelý tím na boj o trofeje. Túto sezónu, okrem nešťastia Rayo, sme začali veľmi dobre.”

Bol si vystriedaný kvôli zdravotným problémom?
“Áno, od začiatku zápasu som mal nejaké zdravotné problémy. S doktorom sme sa dohodli, že druhy polčas pôjdem von, ale nie je to nič vážne. Detaily sa dozvieme zajtra.”

Niekto, ako Robert Lewandowski chýbal, však?
“Niekoľko sezón sme sa trápili a Lewandowski teraz hrá s nami, je to pre nás veľká posila. Už teraz má skvelý vzťah so šatňou a fanúšikmi. Ukazuje svoju veľkú ctižiadostivosť, strieľanie gólov ho neunaví. Určite nám veľmi pomôže.”

Foto: twitter.com/Barça Universal