Sergiño Dest – Príbeh hráča

Sergiño Dest, celým menom Sergiño Gianni Dest sa narodil 3. novembra 2000 v Holandsku v Almere. Podľa výskumov je jediným dieťaťom, ktoré sa narodilo na základe zväzku medzi rodičmi.

Za mladistvých čias Sergiño Gianni Dest sa vždy zaujímal o futbal. Už, ako malý chlapec trávil väčšinou času vonku, kde hral pouličný futbal spolu so svojimi rovesníkmi v uliciach v Almere. Pri pouličnom futbale denno denne stretával svojho krajana Matthijs de Ligta. Ešte v prvých dňoch bol skalným fanúšikom Ajaxu.

Rodina
Dest to v detstve nemal vôbec náročné. Po všetkom, čo túžil to mal, keďže jeho rodičia mali vynikajúcu prácu. Sergiñov otec pracoval s americkými štátnymi službami a práve, preto si v detstve mohol vyberať ktorúkoľvek hračku, na ktorú si len pomyslel.

Otec
Destov otec dal pre svojho syna aj to posledné. Tak, ako sme už spomínali. Destov otec pracoval s Americkými štátmi službami. Vďaka dedičstvu sa Destovi podarilo pripojiť sa k národnému tímu USA a posunúť svoju kariéru napred.

„Zakaždým, keď som sa dostal do posledného výberu Holandského mládežníckeho tímu a bohužiaľ som neuspel. Bol som ako….. Nuž môj otec mi pripomenul, že mám Americký pas.“

Matka
Nemôžeme popustiť aj k tomu, že hlavnú úlohu v rodine hrala, aj Destova matka. Svojho syna neustále podporovala a povzbudzovala v tom, čo robil. Snažila sa mu splniť každý jeho sen.

Súrodenci
Sergiño Dest bohužiaľ nemá ani sestru a, ani brata. Má pri sebe obrovskú partiu kamarátov, spoluhráčov, ktorí mu vedia vynahradiť obrovské bratské puto.

Príbuzný
Dest túto informáciu drží v tajnosti. Pre verejnosť neposkytol informácie o svojej babke a dedkovi. Takisto pre verejnosť tajil aj informácie o svojich tetách, strýkov a pod…

Kariéra
Ako sme už spomínali vyššie. Sergiño Dest už v detstve sa zaujímal o futbal. Svoju kariéru začal čoraz viac zdokonaľovať, a to hlavne vo svojich 9 rokoch, kde sa už naplno venoval futbalu. V obrovskej snahe pomôcť svojmu synovi splniť si svoj sen sa jeho rodičia rozhodli prihlásiť Sergiña na mestskú akadémiu v Almere v roku 2009. Hráč po celé tie tri roky na sebe tvrdo pracoval, až sa mu nakoniec v roku 2012 podarilo pripojiť k mládežníckej akadémii Ajaxu. Vstup do mládežníckej akadémie Ajaxu poskytol Sergiñovi dostatok času na zdokonaľovanie svojich schopnosti. Sergiño pre svoj úspech skúšal všetko. Najskôr svoje pôsobenie odvádzal, ako útočník a neskôr to skúsil ako krajného obrancu, ktorého odvádza až do dnešného dňa. Vďaka tomuto kroku Sergiño Dest postupne zaznamenával vynikajúce zlepšenie svojej hry a napomohol svojej akadémii vyhrať veľmi veľa trofejí.

Cesta k sláve
Sergiño Dest si na svoju večnú slávu musel určitú dobu počkať. Svoje privilégium hrať za profesionálny klubový futbal získal až za šesť rokov. Svoj prvý debut odviedol v Jong Ajax /rezervný tím Ajaxu/. Bolo to presne 15. októbra v roku 2018.
Sergiño Dest spravil veľmi veľkú dôveru pomedzi fanúšikov, keďže hral po boku, ako je napríklad Donny Van der Beek. Do konca svojej prvej seniorskej sezóny absolvoval mladý talentovaný hráč 35 vystúpení a podarilo sa mu streliť dva krásne góly Ajaxu. Práve vďaka tomuto sa mu podarilo už v roku 2020 získať cenu AFC Ajax (Talent roka).
Po týchto svojich úspechov sa Sergiño Dest dostal do pozoru ďalších klubov, ako je napríklad samotná FC Barcelona. Katalánsky klub FC Barcelona si Sergiña Desta do Barcelony priviedla v roku 2020, konkrétne v októbri. Barcelona celý tento prestup zrealizovala za 26 miliónov eur a 400 miliónov eur doložky o odkúpení.

Mám Sergiño Dest priateľku?
V prvom rade musíme povedať, že vieme jasne a s istotou povedať, že futbalisti a ďalšie hviezdy majú pomedzi fanúšikov aj svoje fanúšičky. Každá jedna fanúšička nemusí byť jeho priateľka a práve preto Sergiño Dest si ešte nenašiel tu pravú. Nie, že by nemal z čoho vyberať, ale vďaka svojej profesionálnej futbalovej kariére. Sergiño Dest sa sústredí na svoj primárny cieľ a ním je futbal.

Oddych a Relaxácia
Sergiño Dest svoj voľný čas si užíva naplno. Ak má Dest chvíľu pre seba, tak ju využije na rôzne prechádzky po krásnych chodníkov, aby aspoň na chvíľku vypustil svoje starosti z hlavy. Sergiña Desta taktiež môžeme vidieť aj na rôznych dovolenkách.

Bývanie a auto
Tak, ako všetci vieme Holandský obranca Sergiño Dest sa vozí na Mercedese triedy A.
Čo sa týka vlastného domu, tak ten je zatiaľ nezverejnený pre verejnosť.

Čistá hodnota
Sergiño Dest po prestupe do Španielskeho klubu FC Barcelona si pripisuje ročne 2,3 milióna eur.

FAKTY:
1. Sergiño Dest za rok zarobí vyše 2, 352,66 €
za minútu zarobí 4,50€
za sekundu zarobí 0,07€

2. Väčšina z nás si kladie otázku, prečo Sergiño Dest si zvolil práve USA a nie Holandský tím. Aby svojich fanúšikov uviedol do mieru, tak im prezradil:

“Toto rozhodnutie bolo pre mňa neskutočne ťažké rozhodnutie. Nehovoriac o tom, keď o mňa prejavil záujem Holandský národný tím.“

Ale za posledných pár rokov som si s tímom USA vybudoval úžasný pocit. Preto pevne verím plánom a potencionálom Amerického futbalu“.

Zdroj: lifebogger.com
Foto: lifebogger.com, as.com