Sergio Agüero ma srdcovú arytmiu a naďalej zostáva v nemocnici

Zdieľať:

Dnešná lekárska prehliadka ukázala, že Sergio Agüero má srdcovú arytmiu. Média v tejto súvislosti pripomenuli, že hráč mal už v minulosti problémy so srdcom.

Sergio Agüero včera od prvej minúty nastúpil na zápas proti Deportivu Alaves a v 41. minúte ho museli vystriedať. Argentínca museli striedať kvôli bolestiam na hrudníku a vďaka týmto bolestiam ho ihneď prevzala sanitka do nemocnice, kde strávil noc a absolvoval odborné vyšetrenia. Rozhlasová stanica Cadena COPE informuje, že za hráčom prišla jeho mama, brat a priateľka. Ráno opustili nemocnicu a médiám uviedli, že Agüero sa má dobre.

Vyšetrenia však ukázali, že Argentínec má srdcovú arytmiu. Futbalista tým pádom musel zostať pod dohľadom lekárov. Prípad je znepokojujúci, pretože Agüero mal problémy so srdcom aj v minulosti. Argentínec v roku 2017 v novembri omdlel počas polčasu v zápase proti Nigerii a bol taktiež prevezený do nemocnice. Sky Sports sa vtedy spojil s lekárom Argentínskej reprezentácie Donatom Villanim, ktorý povedal, že Agüero “sa v dvoch prípadoch cítil zle a vzhľadom na svoju zdravotnú anamnézu musel absolvovať ďalšie vyšetrenia.” Donatom Villani mal na mysli fakt, že Agüero vo veku 15 rokov podstúpil operáciu srdca.

Po incidente v roku 2017 výskum nenašiel nič znepokojujúce a hráč vynechal jeden ligový zápas proti Leicestru. Barcelona dnes ešte nezverejnila žiadne vyhlásenie, čo sa týka tejto aktuálnej situácii. Všetko bude závisieť od ďalšieho špecializovaného výskumu.

Čo je to vlastne srdcová arytmia?
Je to súbor ochorení s rôznou príčinou vzniku, s rôznymi prejavmi, liečbou a dokonca aj s rôznymi komplikácii, ktoré nastávajú u človeka. Srdcová arytmia vzniká pri poruche tvorby alebo vedenia elektrických impulzoch v srdci, dôvodom je rýchlejšie búšenie srdca, príliš pomalé, alebo nepravidelné.

Symptómy
Pocit chvenia alebo bolesti v oblasti hrudníku, búšenie srdca, rýchla, alebo pomalá akcia srdca, sťažené dýchanie, točenie hlavy, potenie, strata vedomia a dokonca môže nastať aj smrť.

Zdroj: fcbarca.com, vusch.sk
Foto: twitter.com/Bitcoin Sportsbook 

Peter
Sledujte ma