Sergio Busquets: Hrali sme nepresne

Po včerajšej remíze medzi Barcelonou a Interom sa pred média postavil kapitán Katalánskeho klubu FC Barcelona Sergio Busquets. V médiách priznal, že hrali nepresne a súper hrozil v protiútokoch.

Ako by si zhodnotil stretnutie?
“Myslím si, že v prvom polčase sme hrali dobre, dominovali sme, našli sme hráčov medzi líniami, čo bolo našim cieľom. Dali sme gól, no v druhom polčase sa všetko zmenilo. Inter strelil gól po prestávke a to mu dalo výhodu. Strácali sme viac lôpt, robili nám veľké problémy v protiútokoch.”

Pri inkasovanom góle na začiatku druhého polčasu ste začali hrať nervózne.
“Mohlo by sa zdať, že keď sme inkasovali gól, nastal veľký chaos. Vedeli sme, že do konca zápasu zostáva veľa času a snažili sme sa. Ale ako som už spomínal, gól Interu im dal výhodu a oni nám ju zobrali. Hrali sme nepresne, zle takticky a súper hrozil v protiútokoch.”

V ôsmich ligových zápasoch ste inkasovali iba jeden gól. V Lige Majstrov ste zatiaľ inkasovali sedem gólov pre chyby v defenzíve, nedodržanie ofsajdovej čiary, čo v Lige neplatí. Čo sa deje v súťaži Ligy Majstrov?
“Možno sme nehrali príliš tvrdo v oblastiach, kde sme mali. V Lige Majstrov nemáme šťastie, pretože každý zápas musíte posudzovať samostatne. Myslím si, že v predchádzajúcich zápasoch sme si zaslúžili viac. Dnes to bolo v podstate o šťastí, najmä v druhom polčase.”

Ste v komplikovanej situácii, možno ste druhýkrát po sebe mimo Ligy Majstrov.
“Sme v ťažkej skupine, ale musíme sa snažiť o niečo viac kvôli práci, ktorú robíme a presunom, ktoré sme urobili. Ako hovoríš, sme v ťažkej situácii, ale budeme sa snažiť aj naďalej.”

Môže to ovplyvniť vašu vieru proti Realu Madrid?
“Áno, samozrejme. Nie je to príjemný pocit. Do zápasu zostáva ešte pár dní a nám nezostáva nič iné, len vstať a bojovať.”

Foto: twitter.com/infosfcb