Sergio Busquets: Musíme byť optimisti

Po včerajšej prehre Barcelony pred média vstúpil Sergio Busquets, ktorý vravel, že Barcelone sa jedného dňa podarí vrátiť sa na staré koľaje.

Máte dojem, že výsledok je odlišný od toho, čo naznačoval priebeh zápasu a vaše šance na skórovanie ?
“Áno, ale Cadiz si hral svoju hru, dostal sa do vedenia, mohol brániť s všetkými hráčmi. Vedeli sme, že sa to môže stať. Góly pre súpera boli v tomto zápase kľúčové, podobne ako v mnohých našich zápasoch mimo Camp Nou, kde nedokážeme vyhrať. Snažili sme sa, mali sme ešte polhodinu, hrali sme dobre, ale prehrali sme kvôli chybám, ktoré sme robili.”

Myslíš si, že tieto chyby Vás pripravujú o veľkú bodovú stratu na ihriskách súpera?
“Áno, a to rozhodne. Chyby a smola. Najmä v zápasoch, ako bol ten dnešný, kde sme útočili a mali sme svoje príležitosti na skórovanie a zároveň smolu, kde sme nevedeli správne zakončiť. Musíme sa pozerať dopredu, pretože v lige nie sme v dobrej situácii a nemáme priestor na chyby v našich zápasoch. Do konca zostáva čoraz menej kôl. Musíme ďalej na sebe dôkladne pracovať, aby sa to konečne zmenilo.”

V tomto roku Vám zostáva odohrať ešte niekoľko zápasoch, najviac na Camp Nou. Je to dôvod k optimizmu, že sa Vám podarí získať nejaké body ?
“Áno, musíme myslieť pozitívne. Štatistiky sú zlé, ale štýl a angažovanie hráčov sú veľmi dobré. Ak odstránime chyby, pôjde nám to oveľa jednoduchšie. Snáď sa tak stane, čo najrýchlejšie.”

zdroj www.fcbarca.com
foto www.as.com