Sergio Busquets: Očakávame veľmi vyrovnaný zápas

Kapitán prvého tímu FC Barcelona Sergio Busquets sa objavil na tlačovej konferencii, kde sa vyjadril k dnešnému zápasu.

Ako sa postavíte k tomuto zápasu?
“S veľkým nadšením a túžbou. Je to prvý titul v sezóne. Dalo by nám to veľa sebavedomia čeliť zvyšku sezóny. Očakávame veľmi vyrovnaný zápas. Dva kvalitné tímy. Začíname novú etapu s veľmi mladými hráčmi.”

Je Real Madrid favoritom?
“Rozdiel v Lige by tomu veril, ale toto je iná súťaž. Prichádzajú s veľkou sebadôverou, ale myslím si, že si ponecháme svoje možnosti.”

Ako vidíš svojich kolegov?
Teraz sme na tom lepšie fyzicky, ale niektorí hráči prichádzajú veľmi korektne, pretože prišli po zraneniach, to nie je ospravedlnenie. Bude to vyrovnaný zápas, ale ideme s dôverou a nadšením.

Motivuje vás séria toľkých zápasov bez víťazstva proti Madridu?
“Keď sa hra začne, tak sa na toto všetko zabudne. Ideme do toho, aby hra bola verná nášmu štýlu. Chceme byť silnejším tímom a musíme si dávať lepší pozor na detaily.”

Ak Barca vyhrá, vráti sa definitívne?
“Víťazstvo by nám dodalo veľa sebavedomia a dostalo by nás to do ďalšieho finále. Návrat alebo nie závisí od viacerých hier a väčšej trajektórie. Veci sa robia dobre s ďalšími výsledkami, aj keď sa stále musíme viac starať o detaily. Musíte byť trpezliví a ísť krok za krokom. Sme blízko k tomu, aby sme urobili obrovský krok vpred.”

Máte obavy z prehry?
“V El Clásicu je všetko rovnaké, bez ohľadu na to, čo hovorí tabuľka. Je mi jedno, čo si ľudia myslia, že sú favoritom.”

Prečo je v tíme taká krehká defenzíva?
“V záverečnej časti zápasu nám body unikli. Musíme mať viac šancí, mať viac loptu, vedieť si vybrať, menej sa dopúšťať fauloch a rohoch. Ale sme v dobrej dynamike. Ak budeme vedieť ovládať tieto detaily, budeme, ako tím viac rásť.”

Ste optimistom, pokiaľ ide o príchod mladých ľudí?
“Sme šťastní, že hráči opúšťajú dom tejto úrovne. Nielen za to, čo klub finančne ušetrí, ale aj za svoj futbal. Futbal ide veľmi rýchlo a sú stále mladší a mladší. Musíte využiť ich talent a ambície, ale bez toho, aby ste na nich vyvíjali tlak. Sú to hráči, ktorí v budúcnosti poznačia cestu klubu.”

Zdroj: as.com
Foto: twitter.com/BarçaTimes