Sergio Busquets: Samozrejme, že by sme chceli byť majstrami, ale táto sezóna bola ťažká

Kapitán FC Barcelona Sergio Busquets sa po včerajšom bezgólovom zápase zúčastnil krátkeho rozhovoru.

Podarilo sa Vám zabezpečiť druhé miesto. Ako to hodnotíš?
“Samozrejme, že by sme chceli byť majstrami, ale táto sezóna bola ťažká, na začiatku sme stratili príliš veľa bodov a veci sme skomplikovali. Zmien a problémov bolo veľa, ale podarilo sa nám vrátiť sa do súťaže a vyhrať druhé miesto. Vďaka tomu si budeme môcť zahrať Španielsky superpohár a to sú ďalšie financie pre klub. Cez leto si musíme urobiť domáce úlohy a stať sa tímom schopným bojovať o trofeje.”

Za Xaviho sa zmenilo to, že ste začali vyhrávať dôležité zápasy vonku. Je to dobré znamenie pre budúcu sezónu?
“Sú to veľmi pekné štatistiky, no veľa veci musíme ešte zlepšiť. Doma nesmieme stratiť body, prehrali sme tri zápasy v rade na Camp Nou. Musíme chytiť pravidelnosť a nahrávať dobre série.”

Dnešný zápas sa nezdal jednoduchý, však? Getafe sa dobre bránilo.
“V prvom polčase sa nám darilo o niečo lepšie, ale Getafe skutočne dobre doťahovalo medzery a neboli sme dostatočne dôkladní. Všetci vedeli, že remíza bola dobrá aj pre nášho súpera. Tento výsledok nám priniesol druhé miesto.”

Foto: twitter.com/Barça Universal