Šiesti hráči Barcelony môžu rokovať s ktorýmkoľvek klubom

Je už prvého januára, čo znamená, že hráčom ktorým vyprším zmluva 30. júna 2023, môžu rokovať s ktorýmkoľvek klubom bez oficiálneho povolenia klubu. Denník Mundo Deportivo prináša prehľad každého zo šiestich takýchto hráčov v kádri FC Barcelona.

Brankár Iñaki Peña
23-ročný gólman po minuloročnom hosťovaní v Tureckom klube Galatasaray je jeho obnovenie novej zmluvy na dobrej ceste. Dôveru v odchovanca má Xavi Hernández, ktorý mu už dal priestor v poslednom zápase Ligy Majstrov proti Plzni, kde zažil svoj debut. V priebehu blížiacej stredy si Iñaki pravdepodobne zahrá v 1/16 finále Kráľovského pohára proti Intercity.

Obranca Sergi Roberto
Obranca s Katalánskym klubom v priebehu minulej sezóny podpísal ročnú zmluvu. Tréner prvého tímu FC Barcelona Xavi Hernández si cení jeho všestrannosť a profesionalitu. Hráč z Reusu chce zostať v klube svojho života, aj keď len za malý poplatok.

Pravý obranca Héctor Bellerín
Po návrate do Barcelony po rozviazaní zmluvy s Anglickým klubom Arsenalom v klube veľmi nezažiaril. Celkovo odohral iba jeden zápas od prvej minúty v Španielskej LaLige a dve vystúpenia ako náhradník v lige a v posledných dvoch zápasoch Ligy Majstrov proti Bayernu a Viktorii Plzeň, čo odráža Xaviho nedôveru. Tréner ma k dispozícii hneď niekoľko talentovanejších hráčov, ako napríklad: Sergiho Roberta, Baldeho a v strede obrany Arauja a Koundého. Ak Hector Bellerin svoju formu nezlepší môže očakávať v priebehu júla odchod.

Ľavý obranca Marcos Alonso
32-ročný hráč prišiel do Katalánskeho klubu z Chelsea. V klube podpísal zmluvu len na jednu sezónu kvôli problémom so začlenením jeho zmluvy do finančného “fair-play”, no cieľom od začiatku bolo udržanie hráča na dlhšiu dobu. Podľa zistených informácii sa už začali rozhovory o predĺžení jeho zmluvy, no nie je známe, či ho podpíšu na jednu alebo dve sezóny. Gól v derby proti Espanyolu len potvrdzuje, že adaptácia mu vyšla veľmi dobre.

Záložník Sergio Busquets
Budúcnosť 34-ročného kapitána je vo veľkých otáznikoch. Podľa správ bolo takmer jasné, že jeho odchod v júni je už istý, no teraz po rozhovore s Xavim Hernándezom sa objavili pochybnosti. Inter Miami z MLS v Spojených štátoch a Al Nassr zo Saudskej Arábie ponúkajú hráčovi  oveľa vyšší plat. Ak by Busquets zostal naďalej hráčom Katalánskeho klubu, musel by prerokovať svoju aktuálnu dohodu so znížením. Ak by Busquets nakoniec odišiel klub bude musieť hľadať vhodnú náhradu. Zubimendi z Realu Sociedad je Xaviho favoritom, no na druhej strane sa športovému manažmentu oveľa viac páči Rúben Neves z Wolverhamptonu.

Útočník Memphis Depay
Holanďan mohol klub opustiť už v januári, ale vďaka suspendácie Roberta Lewandowského, ktorá môže kedykoľvek vstúpiť do platnosti, robí útočníka stále užitočným. Útočník by klub mohol opustiť v priebehu júna.

Zdroj: mundodeportivo.com, fcbarca.com
Foto: mundodeportivo.com