Skončí ďalšia hviezda Barcelony v Atléticu?

Ako fanúšikovia Barcelony to veľmi dobre poznáme. V roku 2013 to bol David Villa a v roku 2020 Luis Suárez, no nie sme ďaleko od toho, aby sa história zopakovala.  V hľadáčiku madridského klubu sa objavil totiž Memphis Depay.

Ako je známe, tak Blaugranas si radi nechávajú upúšťať svoje čísla “9” do madridského Atlétika. Aj, keď v číselnom registri už nie, no pozične stále jedna z našich “deviatok” Memphis Depay má slúžiť pre Los Colchoneros ako “záplata” po portugalskom útočníkovi Joãovi Félixovi. Ten, podľa takmer neomylného Fabrizia Romana má putovať na hosťovanie do Chelsea a Atlético sa po otáča za jeho dočasnou alebo permanentnou náhradou.

Atlétom padli oči na holandského reprezentanta, ktorého Blaugranas získali po vypršaní zmluvy s francúzskym Lyonom zadarmo v lete 2021. Prvú sezónu v Barcelone vsietil Memphis 13 gólov vo všetkých súťažiach v 32 zápasoch. Túto sezónu sa, však, po ňom zľahla zem. K dnešnému dňu 28 – ročný Depay odohral túto sezónu len 3 zápasy a dal jeden gól, a to vo všetkých súťažiach. Od príchodu poľského ostro strelca Lewandowskeho prirástol k lavičke a jeho budúcnosť na Camp Nou nie je istá. V Atléticu by mal jednodznačne viac herného priestoru, a garancia minút môže pomôcť Atlétom presvedčiť Memphisa k odchodu.. ak o tom už sám neuvažuje.

zdroj: AS.com, CadenaSer.com, Fabrizio Romano

foto: Sport.es