Sky Sport: Bayern chce využiť komplikovanú Gaviho zmluvnú situáciu

Ak sa Katalánskemu klubu nepodarí vyriešiť situáciu ohľadne zmluvy Gaviho, 18-ročný hráč bude v priebehu tohto leta voľným hráčom. Túto situáciu chce využiť Nemecký klub Bayern Mníchov, ktorý stredopoliara sleduje už dlhšiu dobu.

Podľa najnovších informácii novinár Florian Plettenberg z Nemeckého Sky Sport priniesol informáciu, kde uvádza, že Nemecký klub Bayern Mníchov pozorne sleduje komplikovanú Gaviho zmluvnú situáciu v Katalánskom klube FC Barcelona. Po tom, čo súd zamietol odvolanie Barcelony ohľadne registrácie nového kontraktu 18-ročného stredopoliara v LaLige je hráč opäť viazaný juniorskou zmluvou platnosťou do júna tohto roku. Podľa Plettenberga je Španiel už roky na zozname želaní práve spomínaného Nemeckého klubu, no Bayern ma na tomto poste príliš veľa hráčov a práve aj vďaka tomuto sa údajne nekonajú žiadne rozhovory ani rokovania.

Vedenie Katalánskeho klubu bude musieť počas nasledujúcich troch mesiacov tvrdo pracovať, aby znížila mzdové náklady o približne 200 miliónov eur, aby mohla zrealizovať novú zmluvu s Gavim, ale aj s ďalšími hráčmi, ako je Ronald Araujo, Marcos Alonso, Sergi Roberto a Alejandro Balde. Určite to pre Barcelonu nebude ľahká úloha o to viac, že sú v pláne aj ďalšie prestupy do klubu počas letného prestupového obdobia. Aby toho nebolo málo objavujú sa aj rôzne špekulácie, kde sa črtá k možnému návratu Argentínskeho útočníka Lionela Messiho.

Nie je to po prvýkrát, čo sa Nemecký klub Bayern Mníchov zaujíma o talentovaného odchovanca. Bavori v priebehu minulého roka zvažovali podpísanie Gaviho s klauzulou o uvoľnení vo výške 50 miliónov eur, ale nič konkrétne z toho neprišlo.

Foto: twitter.com/Barça Buzz