Španielska la liga – nové informácie

Nová sezóna v La Lige nám začne už v piatok a prvý zápas odohrá Barcelona v San Mamés, kde si zmerá svoje sily proti atlétom z Bilbaa.

Predsezónne zájazdy v Japonsku a Spojených štátoch boli ukončené a teraz nás čaká začiatok našej domácej súťaže.

Podľa doterajších zistených informácií, La Liga potvrdila
rozhodcov pre všetkých 10 zápasov otváracieho víkendu
A v piatokovom zápase medzi Barcelonou a Atl. Bilbaom bude pískať 43-ročný Carlos Del Cerro Grande.

Prvý futbalový zápas na našom štadióne sa odohrá 25. augusta v nedeľu. Bude to druhé kolo zápasov a to so súperom Real Betis. Taktiež prvé EL Clasico sa odohrá 27. októbra na domácom štadióne Barcelony. Ďalší zápas sa bude konať v Santiagu Bernabéu a bude to 1. marca.

Medzinárodné prestávky:

Prvá medzinárodná prestávka bude v septembri medzi 3. a 4. týždňom. Ďalšie budú v októbri medzi 8. a 9. týždňom a nakoniec v novembri a to medzi 13. a 14. týždňom.

22. decembra si zahrá Barcelona posledný zápas pred vianočnou prestávkou a to proti Alavés.

29. decembra sa nebudú konať žiadne zápasy.

Po vianočných sviatkoch sa naša liga znovu obnoví a to hneď proti Espanyolu. Prvý zápas na Camp Nou sa odohrá 19. januára 2020 proti Granade.

Ciele tímu Barcelony na túto sezónu: Vyhrať domácu ligu znovu, takisto vyhrať ligu majstrov a Copa del Rey.

zdroj www.fcbarcelona.com , www.barcablaugranes.com
foto www.as.com