Sport: 7 zranených hráčov sa vráti na zápas proti Espanyolu

Nový tréner katalánskeho klubu Xavi Hernández si svoj debut, ako tréner prvého tímu FC Barcelona odohrá 20. novembra proti Espanyolu. Vyzerá to tak, že niektorí zranení hráči už budú na tento zápas pripravený. Ak sa nestane nič neobvyklé, zelenú od lekárov by mali dostať: Neto, Sergiño Dest, Gerard Piqué, Sergi Roberto, Nico González, Éric García a Pedri.

Neto
Brazílsky brankár vynechal zápas na pôde Celte Vigo kvôli horúčke. Teraz je 32-ročný náhradník Ter Stegena v poriadku.

Sergiño Dest
Proti Dynamu Kyjev nehral kvôli problémom s kvadricepsom, no Barcelona neskôr oficiálne oznámila, že Američan trpel bolesťami v krížoch. Dest nakoniec nevycestoval na zraz reprezentácie USA. Bývalý hráč Ajaxu by mal počas tohto týždňa zvýšiť tréningovú intenzitu.

Gerard Piqué
Katalánec sa zotavuje z problémom s chodidlom, ktorý sa objavil počas zápasu proti Deportivo Alavés. Piqué bol mimo hry proti Kyjevu a Celte, no na katalánske derby by mal byť pripravený. Počas utorňajšieho tréningu však s tímom ešte netrénoval

Sergi Roberto
29-ročný Sergi Roberto si kvôli zranenému kvadricepsu nezahral na troch zápasoch (Alavés, Dynamo Kyjev a Celta). Ide o menšie zranenie, takže mal by byť pripravený na Barcelonské derby.

Nico González
Potom, čo oficiálna stránka FC Barcelona oznámila, že 19-ročný stredopoliar opustil ihrisko v zápase proti Celte Vigo pre vyčerpanie a nepohodlie, bolo rozhodnuté, že Nico nebude môcť nastúpiť na reprezentáciu Španielska do 21 rokov. Minulý utorok na ihrisku ešte netrénoval, pretože klub chce, aby si pár dni oddýchol.

Éric García
Rovnako, ako Nico a Piqué aj Éric vynechal Xaviho prvý tréning. Stredný obranca zostal v klubovej telocvični. Má menšie problémy v oblasti lýtkach, ale na derby proti Espanyolu by mal byť v plnom prúde.

Pedri
Kanárčan je z tejto skupiny pretekárov zranený najdlhšie. Klub nechce riskovať, keďže je to mladý hráč a zranenie sa mu obnovilo. Pedri je v poslednej fáze zotavenia sa zo zranenia štvorhlavého stehenného svalu na ľavej nohe. Stále ešte trénuje individuálne, ale očakáva sa, že budúci týždeň sa vráti k tréningu s prvým tímom. Je veľmi pravdepodobné, že Pedri by mohol byť pripravený na derby.

Foto: twitter.com/Eco Barça