SPORT: Alejandro Balde sa blíži k predĺženiu zmluvy do roku 2027

19-ročný obranca Alejandro Balde v aktuálnej dobe odvádza veľmi vynikajúce výsledky na najvyššej úrovni a neustále si upevňuje svoju pozíciu v Katalánskom klube FC Barcelona. Práve v tejto súvislosti Katalánsky denník Sport prináša pre priaznivcov Barcelony vynikajúce správy. Podľa denníka je obranca blízko predĺženia aktuálnej zmluvy a to až do roku 2027.

Obranca Alejandro Balde ma aktuálnu zmluvu s Katalánskym klubom platnú do roku 2024 a jeho aktuálna odchodová klauzula je stanovená na 500 miliónov eur, nuž toto všetko môže byť minulosťou. Práve vďaka aktuálnym výsledkom a pravidelným hraním, ktorému vďačí Xavimu Hernándezovi sa klub rozhodol, že hráčovi ponúkne novú zmluvu, vďaka ktorej si ho Barcelona v klube udrží na oveľa dlhší čas.

Podľa denníka Sport, Balde bol doteraz jedným z troch najmenej zarábajúcich hráčov v tíme, no teraz sa očakáva, že jeho plat stúpne na podobnú platovú úroveň ako ma obranca Ronald Araujo alebo záložník Gavi.

Sport taktiež informuje, že Barcelona sa pokúsi v januári dohodnúť s Marcosom Alonsom na predĺžení zmluvy do júna 2024 s opciou na predĺženie spolupráce o ďalších 12 mesiacov. V tomto prípade by žiaden problém nemal nastať ani v prípade platu obrancu. 31-ročný hráč chce naďalej zostať na Camp Nou, no počíta s garantovanou dvojročnou zmluvou.

Foto: twitter.com/Fabrizio Romano