SPORT: Barcelona dostala od troch Španielských klubov ponuky na Pabla Torreho

Podľa najnovších správ, ktoré priniesol novinár Lluis Miguelsanz z Katalánskeho denníka Sport FC Barcelona dostala od prvoligových tímov až tri ponuky na hosťovanie 19-ročného záložníka Pabla Torreho.

Všetke tri ponuky, ktoré dostal Katalánsky klub FC Barcelona sú podľa denníka veľmi vážne. Jeden z nich je údajne Celta Vigo, ktorá spolu s ďalšimi dvoma klubmi hráčovi zaručujú veľa minút v Španielskej LaLige. 19-ročný záložník Pablo Torre aktuálne za Katalánsky klub FC Barcelona v prvom tíme pod vedením Xaviho Hernándeza odohral štyri zápasy a podarilo sa mu streliť jeden gól v Lige Majstrov proti Viktórii Plzni. Teraz prichádza rozhodujúca časť sezóny a konkurencia v strede poľa je príliš veľká. V strede poľa má Barcelona veľa záložníkov, takže sa zdá, že Pablo Torre od Barcelony nezíska veľmi veľa minút, ktoré mu môžu byť ponúknuté v iných kluboch.

Pablo Torre je odhodlaný zostať v klube Blaugranas počas celej sezóny s rizikom, že bude hrať za rezervný tím a zopár zápasov odohrá pod vedením Xaviho Hernándeza v prvom tíme. Hráč sa v Barcelone cíti veľmi dobre, dennodenne cvičí pod príkazmi trénera Xaviho a učí sa všetky mechanizmy hry Barcelony. Ešte počas leta mal záložník niekoľko ponúk na hosťovanie od Segunda División, ale radšej zostal v Barcelone, aby sa začlenil do tímu a usadil sa v meste.

Xavi Hernández má veľmi jasno v tom, že Pablo Torre je hráčom obrovskej kvality, no v tejto sezóne mu nemôže garantovať minúty. Tréner by ho mohol využiť zrejme v prípade, ak by došlo k vysokej absencii iných hráčov. Športové vedenie je však naklonené na hosťovaní hráča, aby mohol nazbierať nové cenné skúsenosti v Primera División.

Klub veľmi dobre vie, že konečné rozhodne je na hráčovi a jeho okolím. Cieľom Barcelony je počas budúcej sezóny hráčovi prideliť číslo stredopoliara prvého tímu, aj keď nie je vylúčená možnosť ďalšieho hosťovania, keďže Barcelona ma na pláne podpísať ďalších záložníkov počas letného prestupového obdobia.

Športové vedenie Barcelony nechce zopakovať chybu, ako sa stala pri Puigovi či Aleñovi, ktorí nechceli ísť na hosťovanie a stratili príležitosť rozvíjať sa mimo klubu. S Pablom Torrem to ma byť všetko naplánované podľa jeho veku, ale každému je úplne jasné, že Primera RFEF je pre neho príliš jednoduchá.

Zdroj: sport.es
Foto: fcbarcelona.com