SPORT: Barcelona môže získať De Ligta, ale ma to háčik

Denník Sport potvrdzuje informácie Gerarda Romera, že Barcelona zvažuje získanie Holanďana Matthijsa de Ligta. Celý tento prestup však nemusí dobre dopadnúť pre Barcelonu. Týka sa to hlavne platu hráča.

Holanďan bol počas pôsobenia v Ajaxe veľmi hľadaním hráčom. O jeho prácu sa zaujímali kopec klubov, no nakoniec sa rozhodol prestúpiť do Juventusu. Taliansky klub Juventus zase hráča umiestnili na prestupovú listinu vzhľadom finančným problémom a po túžbe posilniť útok. O celej tejto informácii sa Katalánsky klub FC Barcelona dozvedela od De Ligtovho agenta Mina Raioliho. Pre Xaviho by to mohla byť luxusná posila do obrany, ktorá by mohla nahradiť obrancov Umtitiho a Lengleta. V tomto prípade by sa Barcelona mohla zbaviť aj týchto dvoch spomenutých hráčov. Ak by sa Barcelone podaril tento prestup zrealizovať, tak by mohla nakopnúť aj výkon Frenkiho de Jonga, keďže títo dvaja už dávnejšie hrali spolu v Ajaxe a do dnešného dňa hrajú za Holandskú reprezentáciu…

Ak by Barcelona chcela rozmýšľať nad De Ligtom, tak by rozhodne musela nájsť pre Coutinha nový klub. Romero v tejto súvislosti tvrdil, že Barcelona by mohla zrealizovať prestup, ak by predala Samuela Umtitiho. Klub sa neustále snaží predať Coutinha, ale aktuálne sa nenašiel žiaden záujemca. V poslednom čase sa hovorí najmä o potencionálnom prestupe Sergiña Desta.

Podľa denníku Sport De Ligt je potešený záujmom Barcelony a čaká na aktuálny vývoj udalostí. Denník taktiež priniesol informáciu, že za Holanďana by musel katalánsky klub FC Barcelona zaplatiť až 120 miliónov eur z výstupnej klauzuly 22-ročného hráča. Najväčším problémom bude však plat hráča. V prípade, že De Ligt si bude chcieť ponechať plat, ktorý zarába v Talianskom klube, tak Barcelona na tento prestup môže zabudnúť.

Foto: marca.com