Sport: Barcelona pracuje na Umtitiho prestupe do Ligue 1

Francúzsky obranca Samuel Umtiti je jedným z hráčov, ktorí by mali toto leto definitívne opustiť Katalánsky klubu FC Barcelona. Podľa denníku Sport by sa obranca mohol vrátiť do Ligue 1.

Aj napriek tomu, že obranca prekonal svoje zdravotné problémy, tak vedenie klubu a tréner prvého tímu Xavi Hernández už s hráčom nepočítajú. Barcelona dúfa, že počas letného prestupového obdobia mu nájde nový klub. Keďže hráč si znížil svoj plat ma väčšiu šancu si nájsť nový klub.

Samuel Umtiti v lete dostal ponuku od Beşiktaş, no nemal záujem presťahovať sa do Turecka a požiadal tak prezidenta FC Barcelona Laportu o poslednú šancu. Barcelona mu po tomto dala šesť mesiacov. Tento čas uplynul a všetko nasvedčuje k tomu, že obranca do dnešného dňa vedenie klubu a Xaviho Hernándeza nepresvedčil. Celé jeho okolie si je vedomé, že ak chce prestúpiť do TOP tímu, tak to bude priam nemožné.

Podľa denníku Sport je Samuelovým snom vrátiť sa do Olympique Lyonnais, no zatiaľ k žiadnemu prestupu nedošlo. O hráča prejavilo záujem Montpellier, Nice a Rennes.

Katalánsky klub je otvorený rokovaniam o pôžičke s opciou na kúpu alebo bez nej. Dokonca je schopná platiť hráčovi plat, ako to je v prípade Philippeho Coutinha.

Foto: twitter.com/Barça Universal