SPORT: Barcelona sa začala zaujímať o brankára Augustina Rossiho

O potencionálnom odchode brankára Neta z Barcelony sa hovorí už niekoľko mesiacov. Denník Sport prináša informáciu, že Barcelona sa zamerala na
26-ročného brankára Augustina Rossiho, ktorý aktuálne svoju prácu odovzdáva Boca Juniors.

26-ročný Argentínsky brankár by mal Katalánskemu klubu FC Barcelona ponúknuť jeho bohaté skúsenosti, ktoré nazbieral v klube Boca Juniors, v ktorom je hráčom prvej jedenástky. Augustin Rossi meria 190 cm, čo ma veľmi veľkú výhodu v bráne.

Celý tento prestup nebude pre Barcelonu veľmi ľahkou záležitosťou. Totižto Rossi nemá štátnu príslušnosť žiadnej európskej krajiny a práve, preto by v zostave obsadil jedno z troch voľných miest. Boca Juniors za hráča vyžaduje okolo 9 miliónov eur. Brankárovi aktuálna zmluva platí do roku 2023.

Približne pred mesiacom sa Rossi stretol s Barcelonou v prípravnom zápase. V zápase si viedol veľmi dobre, ubránil strelu Matheusa Pereiru v sérii jedenástich zápasov a zabezpečil svojmu tímu víťazstvo.

Foto: twitter.com/CENTRAL ELIAS⁹