SPORT: Barcelona sleduje Gabriela Martinella počas Majstrovstiev sveta

Podľa Catalan Sport je 21-ročný Brazílsky krídelník Gabriel Martinello v hľadáčiku Katalánskeho klubu FC Barcelona. Krídelniková aktuálna zmluva s Anglickým klubom Arsenal vyprší v roku 2024, čo by mohlo znamenať, že v priebehu budúceho leta by jeho cena mohla byť relatívne nízka. Všetko však bude závisieť od samotného hráča.

Podľa denníka Sport FC Barcelona sleduje 21-ročného krídelníka Gabriela Martinelliho  už od začiatku sezóny a tentokrát aj počas účinkovania na Majstrovstvách sveta v Katare, kde aktuálne odohral 111 minút. Brazílsky krídelník sa vyznačuje všestrannosťou v útoku, skvelou technikou a nedávno v Anglickej lige Premier League ukázal veľmi dobrý strelecký ťah. V 23 zápasoch tejto sezóny vo všetkých súťažiach sa mu podarilo streliť päť gólov a pridal dve asistencie.

Aktuálne pôsobí v spomínanom Anglickom klube Arsenal, ktorý sa už niekoľko týždňov snaží s hráčom predĺžiť jeho aktuálnu zmluvu. Denník Sport však v tejto súvislosti informuje, že aktuálne nedošlo k žiadnej dohode, nuž podotýka, že na stole je finálna ponuka, ktorá čaká na podpis samotného hráča. Ma sa údajne jednať o štvorročný kontrakt. Samotný hráč sa v Londýne cíti veľmi dobre, no uvedomuje si záujem zo strany Blaugrana.

Podľa Sport Barcelona udržiava dobre vzťahy s hráčovým okolím a čaká na vývoj. Ak by sa Martenelli a Arsenal nakoniec nedohodli, Barcelona bude určite v rade na Brazílčana, ktorého zrejme bude môcť získať za relatívny malý poplatok.

Foto: twitter.com/Arsenal Buzz