Sport: Chelsea a PSG stratili záujem o Dembelého

Aktuálna zmluva Francúzskeho krídelníka Ousmaneho Dembélého vyprší 30. júna 2022, no hráčova budúcnosť je stále neznáma.

Podľa zistených informácii Francúz od vedenia FC Barcelona pred niekoľkými týždňami obdržal ponuku na novú zmluvu, no do dnešného dňa na ňu nereagoval. Vedenie Barcelony už nemá v pláne meniť podmienky zmluvy a práve vďaka tomuto myslí aj na plán B. V prípade, že Francúz toto leto odíde Barcelona sa zameria na Raphinu z Leedsu a Ángela di Maria z PSG.

Ousmane Dembélé to bude mať ešte oveľa náročnejšie, ako si myslí. Nie len, že nereagoval na zmluvu od FC Barcelona, ale dokonca tu je aj možnosť, že si Francúz nezahrá v Chelsea a ani v PSG. Anglický klub je prekvapení najmä z vysokých finančných požiadaviek a častých zranení. Chelsea sa radšej sústredí na privedenie Raheema Sterlinga z Manchester City. Na druhej strane Francúzsky klub PSG len nedávno angažoval nového poradcu Luisa Camposa, ktorý nie je naklonený k jeho zmluve. Dokonca v klube predĺžil aktuálnu zmluvu Kyliam Mbappe, čo môže značne skomplikovať prestup Dembélého do PSG.

Je pravdepodobne, že Dembélé si na ďalšie ponuky počká až do poslednej chvíle. V prípade, že o jeho prácu neprejaví záujem žiaden klub, existuje tu ešte možnosť, predĺženia zmluvy s FC Barcelona.

Foto: fcbarcelona.com