SPORT: Čo by mala Barcelona vyriešiť do 30. júna?

Všetci veľmi dobre vieme, že FC Barcelona počas letného prestupového obdobia chystá v klube “veľké zmeny”. Keďže sa čas pomaly, ale isté kráti, denník Sport vymenoval všetky najnaliehavejšie záležitosti klubu, ktoré musí vyriešiť v najbližšej dobe.

Zníženie platov
Vedenie Barcelony bude musieť, čo najskôr rokovať s Albom, Piquém a Sergiom Busquetsom, ktorí majú aktuálne v klube najvyšší plat.

Predĺženie zmluvy s Gavim
V tomto prípade média už viackrát naznačili, že vedenie klubu má v úmysle predložiť nový návrh na predĺženie zmluvy s Gavim. K novej zmluve by sa mala zvýšiť výkupná klauzula a plat hráča. Zvýšenie výkupnej klauzuly ma odradiť záujemcov od Gaviho.

Predaj hráčov a uvoľnenie čísel
Skôr, ako Barcelona bude nakupovať hráčov, bude sa musieť zbaviť zopár nepotrebných hráčov. Podľa všetkého klub môže opustiť Neto, Lenglet, Mingueza, Umtiti, Puig a Braithwaite. Taktiež neistá situácia je aj ohľadne Holandského hráča Frenkieho de Jonga a Memphisa Depaya, vďaka ktorým klub môže získať väčšiu časť finančných prostriedkov.

Sága Dembélé
Francúzsky útočník s najväčšou pravdepodobnosťou 1. júla sa stane voľným hráčom, vďaka čomu bude môcť prestúpiť do iného klubu. Šance na jeho zotrvanie sú veľmi mizivé, no stále nemôžeme nič tvrdiť, keďže sa môže predĺžiť zmluva, a to najmä vďaka Xavimu, ktorý už neraz povedal, že hráča by si veľmi rád v klube nechal. O útočníka sa aktuálne zaujímajú hlavne Chelsea a Francúzsky klub PSG.

Foto: klubfcbarcelona.sk