ŠPORT: Gremio môže zarobiť viac na predaji spoločnosti Arthura

Brazílska skupina Gremio pozorne sleduje vývoj 23-ročného záložníka Arthura.

Záložnik Arthur Melo prišiel do Barcelony v roku 2018, jeho bývalý klub pevne verí a dúfa, že v prípade odchodu hráča z Barcelony by jeho bývalý klub za neho získal ďalšiu sumu peňazí.

Arthur Melo si medzičasom na Camp Nou vybojoval miesto v základnej zostave prvého tímu a práve toto môže mať príjemný dopad pre Gremia. Poniektoré Brazílské média informujú, že prestup Arthura Mela s pred roka obsahovala nejaké bonusy. Niektoré z nich sa už splnili a niektoré sa ešte len môžu splniť.

V rámci Bonusu hráč musel odohrať minimálne desať zápasov a Barcelona musela vyhrať Majstrovstvá. Obe podmienky bonusu boli splnené a tak Gremio získal za prvú podmienku jeden milión eur a za tu druhú tiež jeden milión eur. Zmluva obsahuje ešte ďalšie dve položky: Víťazstvo Barcelony v Lige Majstrov a predĺženie aktuálnej zmluvy Artuhura ktorá mu aktuálne platí do roku 2024.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.mundodeportivo.com