SPORT: Kante sa pomaličky, ale isto približuje k Barcelone

Katalánsky denník Sport informuje, že rokovania o bezplatnom prestupe
31-ročného záložníka N´Gola Kantého sú v pokročilo štádiu a Barcelona v podstate čaká na pozitívnu zdravotnú správu od Francúza, ktorý sa v priebehu októbra podrobil operácii stehennej šľachy.

Podľa Lluisa Miguelsanza z denníka Sport, Katalánsky klub FC Barcelona veľmi dobre napreduje, aby úspešne podpísala N´Gola Kantého. Barcelona je s Francúzom v kontakte už niekoľko týždňov a základy dohody sú prakticky uzavreté, kým sa stredopoliar zotaví zo zranenia stehennej šľachy. Športový manažment klubu verí, že to je dobrá trhová príležitosť pre futbalistu, ktorý môže byť v novom projekte veľmi potrebný.

Podľa denníku Francúzsky stredopoliar chce odísť z Premier League a nemá v úmysle akceptovať predĺženie zmluvy s Chelsea, čo znamená, že v priebehu leta bude môcť do Barcelony prestúpiť úplne zadarmo. Blaugranas vidí Francúza ako hráča najvyššej úrovne, ktorý aj napriek svojmu veku (31) dokáže poskytnúť fyzickú schopnosť a skúsenosti. Rokovania napredujú dobrým tempom a ukončené môže byť už v priebehu januára, ak hráč úspešne dokončí proces obnovy. Barcelona ma o hráča záujem za predpokladu, že neexistujú žiadne pochybnosti o jeho zdraví. Tréner prvého tímu FC Barcelona Xavi Hernández sa domnieva, že Kanté by mohol priniesť skúsenosti a fyzičku do mladého stredu poľa Barçy.

Je pravda, že Kanté môže prísť do klubu úplne zadarmo, ale čo s jeho platom. Katalánsky klub FC Barcelona má stále problémy s financiami Fair Play a jeho plat by mohol celú situáciu skomplikovať. Do dnešného dňa v prvom tíme nie je oficiálne zaregistrovaný ani skúsený mladík Gavi. Navyše Kanté v Anglickom klube Chelsea zarába veľmi veľa peňazí, čiže ak Kanté bude chcieť hrať za Barçu, bude musieť sa vzdať svojho vysokého platu v Premier League.

Zdroj: sport.es, fcbarca.com
Foto: twitter.com/Fabrizio Romano