SPORT: Kedy sa zranení hráči budú môcť na trávnik vrátiť?

Tréner Barcelony Ronald Koeman už niekoľkokrát na konferencii spomenul, že jeho tím ma nedostatok hráčov kvôli zraneniam. Denník Sport sa na túto problematiku zameral a poskytol bližšie informácie, kedy by sa hráči na trávnik mohli vrátiť.

Ansu Fati
Viaceré zdroje dodnes tvrdili, že mladík by sa mal na ihrisko dostaviť v priebehu septembrovej reprezentačnej prestávke. Nuž Ronald Koeman povedal, že v prípade tohto mladíka musíme byť trpezliví. Ansu Fati už nejaký ten čas trénuje so skupinou, ale zdá sa, že je nemožné, aby 18-ročný mladík nastúpil na najbližší zápas Barcelony. Podľa novinárov Que t’hi jugues sa mladík môže objaviť na zápase proti Cádizu.

Pedri
Pred pár dňami oficiálna stránka FC Barcelona zverejnila správu, že stredopoliar utrpel zranenie kvadricepsu na ľavej nohe. Denník Sport však zistil, že stredopoliar by mal byť nedostupný na dva týždne, čo znamená, že sa pravdepodobne na ihrisko vráti 29. septembra na zápas Ligy Majstrov proti Benfice.

Jordi Alba
Hneď, ako sme videli, že Jordi Alba opúšťa ihrisko, vedeli sme, že sa zrejme bude jednať o zranenie. Sport uvádza, že jeho neprítomnosť bude zrejme trvať mesiac. Ak pôjde všetko tak, ako má, Jordi Alba sa vráti 17 októbra.

Ousmane Dembélé
24-ročný Francúz Ousmane Dembélé, túži sa dostať späť na ihrisko.
Podľa zistených informácii by sa na trávnik mohol vrátiť koncom októbra, ale len v tom prípade, že bude stopercentne pripravený.

Sergio Agüero
Argentínčan utrpel zranenie tesne pred Gamper Cupom. Pôvodne sa uvádzalo, že si Argentínčan nezahraje približne 10 týždňov. Proces jeho rehabilitácie však prebieha veľmi dobre, ale tak isto, ako Francúz môže na ihrisko nastúpiť až, keď bude stopercentne pripravený. Na ihrisko by sa mohol dostaviť koncom októbra.

Martin Braithwaite
Martinove zranenie sa nezlepšuje, liečba, ktorá mu bola nasadená nepomáha a práve, preto musel dnes podstúpiť operáciu, vďaka ktorej už vieme, že si tento rok nezahraje. Vrátiť sa na ihrisko môže približne po troch až štyroch mesiacoch.

Foto: fcbarcelona.com