SPORT: Liverpool odstupuje od Gaviho

Veľmi dobrá správa pre fanúšikov Katalánskeho klubu FC Barcelona. Podľa najnovších informácii Anglický klub Liverpool nebude v letnom prestupovom období bojovať o 17-ročného mladíka Gaviho. Predstavitelia Anglického klubu sú toho názoru, že Gavi je verný len Barcelone a jeho úmyslom je hrať na Camp Nou.

Katalánsky denník Sport informuje, že stredopoliar Gavi neuvažuje o prestupe a je pripravený predĺžiť zmluvu. Rozhodnutie o predĺžení kontraktu sa očakáva v najbližších dňoch. Gaviho súčasná zmluva obsahuje klauzulu o spätnom odkúpení vo výške 50 miliónov eur a platnú ju ma do roku 2023. Práve vďaka tejto súčasnej zmluve sa Liverpool pokúsil hráča získať.

V prípade, že Gavi predĺži zmluvu s Katalánskym klubom FC Barcelona, môžeme sa baviť o výkupnej klauzule vo výške až jednu miliardu eur, tak, ako to je v prípade Fatiho, Pedriho, Ronalda Arauja a Ferrana Torresa. Práve vďaka tejto výkupnej zmluve si klub môže zaručiť pokoj a nebude sa musieť obávať, že niekto zaplatí takúto sumu.

Foto: fcbarcelona.com