Sport: Manchester United a Barcelona sú len krok od dohody o prestupe Frenkiho de Jonga

Denník Sport informuje, že Holandský záložník Frenkie de Jong je čoraz bližšie k prestupu do Anglického klubu Manchester United. Podľa najnovších informácii Anglický klub Manchester United ponúkol Katalánskemu klubu FC Barcelone za hráča necelých 80 miliónov eur, čo je takmer suma, ktorú požaduje samotný klub za Holanďana.

Zdroje denníka ubezpečujú, že rozhovory o tomto prestupe sa v posledných hodinách čoraz viac približujú k prestupu. Manchester United mal Barcelone ponúknuť takmer 80 miliónov eur. Predstavitelia Anglického klubu zostávajú optimistický a veria, že k dohode dôjde do 30. júna. Ak sa oba kluby dohodnú rada už je len na samotnom hráčovi. Ak hráč bude súhlasiť s prestupom, môžeme sa s jeho službami musieť rozlúčiť.

Manchester United pôvodne špekuloval a vedeniu Barcelony ponúkol menej peňazí, ako klub za hráča požadoval. Tréner Anglického klubu Erik ten Hag tento prestup chce zrealizovať najmä po tom, čo ich klub opusti Pogba. Vedenie Manchestru United Holandskému záložníkovi Frenkiemu de Jongovi ponúka päťročný kontrakt s oveľa vyšším platom, ako momentálne zarába v Barcelone.

Ako sme už vyššie spomínali. Ak sa oba kluby dohodnú na tomto prestupe, rada už bude na samotnom hráčovi. Ak Frenkie de Jong skutočne miluje klub, tak pochybujem, že sa tento prestup zrealizuje. Na druhej strane Anglický klub mu ponúka oveľa vyšší plat. Osobne som toho názoru, že Frenkie de Jong nie je v žiadnom prípade na predaj. Je pre Barcelonu veľmi dôležitým hráčom, navyše dokáže nahradiť hráčov, ktorí v klube už „nemajú, čo hľadať“. Ešte raz Frenkie de Jong nie je na predaj!

Foto: marca.com