Sport: Memphis Depay môže Barcelonu opustiť už v januári

Podľa Katalánskeho denníka Sport, Barcelona má v úmysle urobiť ďalšiu revolúciu v kádri v blížiacom prestupovom období. Podľa zistených správ, najhlavnejším cieľom bude rozlúčiť sa s obrancom Gerardom Piquém a Jordim Albom. Denník taktiež uvádza, že Barcelonu môžu opustiť aj ďalší hráči, ako napríklad Holandský reprezentant Memphis Depay.

Podľa denníka Sport má Katalánsky klub FC Barcelona v úmysle počas januárového prestupového obdobia výrazne posilniť káder. Práve vďaka tomuto bude musieť predať niekoľko hráčov, aby sa vygenerovalo miesto v platovom limite a v číslach na dresoch.

Za týmto účelom klub zvažuje urýchlenie odchodu útočníka Memphisa Depaya už v januári po Majstrovstvách sveta. Holanďan sa v Majstrovstvách sveta môže ukázať a práve vďaka tomuto môže výrazne zvýšiť väčší záujem klubov, keďže jeho aktuálne pôsobenie v Katalánskom klube nie je veľmi najlepšie. Hráčovi aktuálna zmluva v Barcelone vyprší v júni v roku 2023.

Memphis Depay mohol klub opustiť v nedávnom letnom prestupovom období, ale nakoniec sa rozhodol zostať v klube, po tom čo sa nepodarilo dosiahnuť dohodu s Talianskym klubom Juventusom, ktorý sa napokon rozhodol pre Arkadiusza Milika. Holandský útočník v aktuálnej sezóne za Barcelonu odohral veľmi málo minút. Dokonca odohral najmenej minút z pomedzi hráčov prvého tímu, iba 131 minút. Nuž stojí za zmienku zdôrazniť, že hráč utrpel zranenie a práve aj tu môžeme hľadať chybu, prečo hráč donedávna hrával, tak malo minút.

Foto: marca.com