SPORT: N´Golo Kanté tlačí na Barcelonu

Lluis Miguelsanz z Katalánskeho denníka Sport informuje, že 31-ročný záložník
N´Golo Kanté tlačí na vedenie klubu Blaugranas, aby čo najskôr vyriešila otázku jeho budúcnosti.

Vedenie Barcelony pokračuje v hľadaní pivotov na trhu, aby čelila viac než možnému odchodu Sergia Busuqetsa. N´Golo Kanté patrí medzi futbalistu, ktorí vytvárajú najväčší konsenzus medzi predstavenstvom, športovou oblasťou a trénerským štábom.

Ako informoval denník Sport rokovania s N´Golo Kanté vedie priamo riaditeľ futbalu Mateu Alemany. Futbalový riaditeľ skúmal rôznych futbalistoch, ktorí by do klubu mohli prísť s nulovými nákladmi. V prípade 31-ročného stredopoliara Kantého prebiehali rozhovory plynule, no Barcelona sa donedávna na 100% nerozhodla, a to znepokojuje stredopoliara, ktorý má na stole dôležité ponuky a svoje konečné rozhodnutie by nechcel dlho odkladať.

Športové vedenie Barcelony vie, že na letnom trhu bude mať veľmi malý manévrovací priestor, pokiaľ sa mu nepodarí sfinalizovať dohody hráčov za výhodnú cenu. Na posilnenie stredného poľa si Barcelona bude môcť vybrať jedného maximálne dvoch futbalistov. Denník Sport však informuje, že vedenie ma na stole niekoľko možností s nulovými nákladmi ako napríklad Jorginho z Anglického klubu Chelsea alebo Tielemansa z Leicester. Vedenie Barcelony sa už rozprávalo aj so Zubimendim či Rúbenom Nevesom, no ich začlenenie bude omnoho viac stať, ako napríklad spomínaný Kanté.

Hlavným Xaviho kandidátom na posilnenie stredného poľa je práve Zubimendi z Realu Sociedad, no jeho výpovedná klauzula je stanovená na 60 miliónov eur, čo by klubu mohlo robiť najväčší problém. Tréner však žiada vedenie klubu, aby urobili všetko pre to, aby Zubimendi hral za Barcelonu čo najskôr, pretože hráč Chelsea Kanté neustále čaká na rozhodnutie Barcelony.

Zdroj: sport.es
Foto: sport.es