SPORT: Paulo Dybala je pripravený prestúpiť do Barcelony

Zúfala doba si vyžaduje zúfale činy. V podobnej situácii sa nachádza aj Katalánsky klub FC Barcelona. Všetci veľmi dobre vieme, že Barcelona na tom nie je najlepšie, čo sa týka stránky finančného rozpočtu.

Barcelona sa snaží na každom jednom prestupe ušetriť a zvažuje každý jeden krok, aby zbytočne neutrácala. Podľa najnovších správ sme zistili, že FC Barcelona sa po dlhšom čase znovu obrátila po zisku Argentínčana Paula Dybalu.

Argentínčanovi Paulovi Dybalovi vyprší aktuálna zmluva v Turíne 30. júna. Podľa Katalánskeho denníku Sport sa momentálne nezdá, že by futbalista chcel naďalej svoju futbalovú kariéru rozvíjať v súčasnom klube, jeho zámerom je opustiť Apeninský polostrov. Je pravda, že Juventus už hráčovi ponúkol predĺženie kontraktu, v ktorom hrajú väčšiu rolu premenné, no Argentínčan by veľmi rád zmenil prostredie a hral v Španielskej Lige, kde by mal šancu sa rozvíjať a vyhrávať trofeje.

Tak, ako sme už spomínali, Barcelona už v minulosti prejavila záujem o služby Paula Dybalu, nuž prestup sa nakoniec nepodaril zrealizovať, kvôli vysokým nákladom a v minulosti na jeho poste hrával Leo Messi.

O hráča sa už zaujímajú aj ďalšie kluby, ako napríklad Tottenham a Inter, ktorí už kontaktovali zástupcu Dybalu.

Pohľad zo strany Klubfcbarcelona.sk
Osobne si myslím, že pre Barcelonu je tento prestup “minulosťou”. Samozrejme bola by to veľmi skvelá posila pre klub, ale ak sa Katalánsky klub zaujíma o Erlinga Haalanda, tak financie na tento prestup zrejme nebudú stačiť, a to sa ešte nebavíme o jeho plate, ktorý v Juventuse dostáva 13 miliónov eur v hrubom ročne.

Navyše Barcelona túto sezónu už priviedla aj útočníkov, teraz sa musí Barcelona zamerať na záložníkov, obrancov a predaj „nepotrebných“ hráčov v tíme…

V prípade, že by sa Barcelona, predsa len rozhodla získať Dybalu, tak je tu jedno menšie pozitívum a ním je, že hráčovi končí v lete aktuálna zmluva, čo znamená, že Barcelona by za prevod nemusela nič hradiť.

Zdroj: fcbarca.com, barcauniversal.com
Foto: sport.es