SPORT: Rokovania o novej zmluve Dembélého sa začnú až po sezóne

Podľa Katalánskeho denníka Sport sa rozhovory o predĺžení zmluvy s Francúzskym útočníkom Ousmanem Dembélém začnú až na jar na konci aktuálnej sezóny.

Denník Sport informuje, že Katalánsky klub FC Barcelona ma v úmysle rokovať o novej zmluve pre Francúzskeho útočníka Ousamneho Dembélého až na konci aktuálnej sezóny. Obe strany sa po prežitom napätí rozhodli oddýchnuť si od seba. Klub veľmi dobre vie, že Dembélé je v klube veľmi šťastný a pokúsi sa nájsť správny vzorec, ako si dať pauzu na dlhšie obdobie.

Myšlienkou Barcelony je naďalej pokračovať s Dembélém na dlhé roky. Považujú ho za diferenciálneho futbalistu a Xavi Hernández má v tom jasno. Podľa trénera je jeden z pilierov v jeho projekte. Podľa denníka Sport ma Barcelona teraz oveľa lepší vzťah s predstaviteľmi Dembélého, ako pri nedávnych rozhovoroch.

Barcelona a hráč nechcú, aby sa opakovali dlhé rokovania z minulosti, ktoré sa natiahli po tom, čo sa Dembélé stal voľným hráčom. Jednou z možnosti, ktorú môže klub pre Francúzskeho útočníka navhrnuť vzhľadom na finančnú situáciu je nová zmluva, ktorá mu bude platiť do roku 2025, aby sa oddialilo konečné rozhodnutie hráča.

V prípade, že by Dembélé nesúhlasil s predĺžením novej zmluvy, Barcelona bude nútená hráča umiestniť na trhovú listinu, aby získala aspoň nejaké financie. Ousmane chce naďalej pokračovať v klube a Barça si ho chce udržať v zostave.

Zdroj: sport.es
Foto: twitter.com/Fabrizio Romano