SPORT: Ronald Araujo chce zarábať toľko ako Pedri, Torres či Ansu Fati

Zdieľať:

FC Barcelona už iniciovala prvé kontakty s obrancom Ronaldom Araujom o predĺžení zmluvy. Nuž celá téma nebude príliš jednoduchá, pretože hráč očakáva vyšší plat.

Denník Sport poskytol informácie, že Barcelona s hráčom už nadviazala kontakt ohľadne predĺženia zmluvy. Uruguajčan rozumie finančnú situáciu klubu a neašpiruje na vstup do mzdovej kategórii veteránov, ale chce zarábať ako ostatní mladí hráči, ktorí nedávno podpísali s Barcelonou nové zmluvy. Ako napríklad: Pedri, Ferran Torres, Ansu Fati. Araujo ročne zarobí len 900 tisíc eur, čo značí najnižší plat v tíme. V tejto sezóne odvádza skvelú prácu a určite si zaslúži zvýšiť svoj plat.

Podľa zistených informácii klub hráčovi na rokovaní ponúkol 3 milióny, ktoré Araujo bohužiaľ odmietol. Toto bol však len prvý návrh Barcelony, teraz by mala padnúť vzájomná dohoda.

Araujo neuvažuje o odchode z Barcelony, ale v najbližších mesiacoch ho môžu zlákať aj iné kluby, ako napríklad Liverpool, Chelsea a Manchester United. Ak si chce Barcelona udržať v tíme 22-ročného obrancu bude musieť ponúknuť novú zmluvu, ktorá bude vyhovovať samotnému hráčovi.

Zdroj: fcbarca.com
Foto: sport.es

Peter
Sledujte ma