SPORT: Sergiño Dest sa už údajne nevráti do Barcelony

Katalánsky denník Sport informuje, že FC Barcelona sa rozhodla o budúcnosti 22-ročného pravého obrancu Sergiña Desta, ktorý aktuálne odvádza svoju prácu v Talianskom klube AC Miláno ako hosťujúci hráč. Podľa Sportu vedenie Barcelony nemá v úmysle si hráča ponechať v klube.

Sergiño Dest prestúpil do Katalánskeho klubu v roku 2020 z Holandského klubu Ajaxu Amsterdam za 21 miliónov eur + 5 miliónov eur v bonusoch. Po dvoch neúspešných sezónach sa Barcelona dohodla s Talianskym klubom AC Miláno na hosťovaní hráča na sezónu 2022/23. Katalánsky klub AC Milánu v klauzule ponúkol aj možnosť odkúpenia hráča. Športové vedenie Barcelony by určite potešilo, ak by túto opciu AC Miláno využilo.  Ak sa tak nestane, Barca bude hľadať pre Desta nový klub.

Dest v aktuálnej sezóne v AC Miláne odohral zatiaľ iba 8 zápasov, pričom na ihrisku strávil iba 339 minút (4x Liga Majstrov, 4x Seria A) a z týchto ôsmich zápasov nastúpil šesťkrát ako striedajúci hráč. Nestrelil žiaden gól a nepripísal si ani jednu asistenciu. Sergiño Dest bol povolaný do reprezentácie USA na Majstrovstvá sveta v Katare, hoci aj tento turnaj bude s najväčšou pravdepodobnosťou štartovať ako striedajúci hráč.

Foto: marca.com