Šport: Štyria kandidáti na posilnenie pravej obrany

Prestupové obdobie sa nedávno uzavrelo, no Katalánsky klub FC Barcelona neustále pracuje na posilnení svojho kádra. FC Barcelona aj napriek úspešnému prestupu 27-ročného obrancu Hectora Bellerína bude musieť nájsť ďalšieho pravého obrancu, keďže Bellerín, je “jediným” hráčom na tejto pozícii. K tejto veci sa vyjadril Sport journal, ktorý prináša zoznam štyroch hráčov, ktorí majú záujem o FC Barcelona.

Thomas Meunier
Medzi prvým pravým obrancom by mal byť práve Thomas Meunier. O Belgičanovi sa uvažovalo až do posledného dňa prestupového obdobia. 30-ročnému hráčovi aktuálna zmluva v Borusii Dortmunde vyprší v roku 2024. Barcelona pre problémy s finančnou fair play sa nakoniec rozhodla pre Hectora Bellerína. Thomas Meunier nemá problém s ovládaním lopty a častokrát sa zapája do útoku.

Vanderson
Venderson aktuálne hráva už druhú sezónu za Monako. Tento hráč by mohol byť pre Barcelonu veľmi zaujímavý vzhľadom k tomu, že ma iba 21 rokov. Podľa Sport Monako si môže od Barcelony žiadať až 60 miliónov eur.

Juan Foyth
Tretím pravým obrancom by sa mohol stať Argentínčan Joan Foyth, ktorý sa najviac podobá na Xaviho profil Césara Azpilicuetu. Najväčšou prekážkou však môže byť jeho výkupná klauzula, ktorá je stanovená vo výške 40 miliónov eur.

Achraf Hakimi
No a medzi posledným obrancom by mohol byť práve Achraf Hakimi. Podľa štatistík je najlepší, ale zároveň najdrahším obrancom z týchto štyroch hráčov. El Chiringuito pred niekoľkými týždňami informoval, že klub vidí obrancu roky v Barcelone. Čo sa týka ceny Transfermarkt Hakima oceňuje na 65 miliónov eur, no PSG si za hráča môže opýtať oveľa viac.

Foto: twitter.com/DM SPORT