SPORT: Xavi chce Memphisa Depaya udržať v klube

Tréner prvého tímu Xavi Hernández by bol veľmi rád, ak by Holanďan Memphis Depay naďalej pokračoval v Barcelone. Memphisova budúcnosť v klube je však stále otvorená, pretože jeho aktuálna zmluva vyprší v roku 2023.

Holandský útočník Memphis Depay prišiel do Barcelony minulé leto po tom, čo mu jeho aktuálna zmluva s Lyonom skončila. Po skončení tejto zmluvy Memphis Depay podpísal dvojročný kontrakt s Katalánskym klubom FC Barcelona s veľmi nízkym platom. Barcelona si nemohla dovoliť hráčovi ponúknuť vyšší plat, a to najmä vďaka finančnej situácii klubu.

Ako isto vieme, Memphisovi Depayovi končí zmluva v roku 2023. Barcelona ma stále nevyriešené finančné prostriedky, čo znamená, že hráčovi nebude môcť ponúknuť vysoký plat. Navyše niektoré média informujú o znížení platov kapitánov Barcelony a práve vďaka tomuto je veľmi málo pravdepodobné, že Depay získa od Barcelony vyšší plat. Vedenie klubu sa neustále snaží znižovať mzdy hráčov a predať nepotrebných hráčov. Memphis Depay patrí medzi hráčov, ktorí sa tešia veľkého záujmu na trhu a medzi kluby, ktoré by hráča chceli priniesť patrí napríklad Arsenal.

Barcelona je pripravená na ponuky klubov, no zároveň nevylučuje odchod útočníka. V prípade, že Memphis zostane v Barcelone, vedenie klubu mu ponúkne novú zmluvu, aby v roku 2023 neprišli o hráča zadarmo.

Xavi Hernández v lete odovzdal vedeniu zoznam hráčov na predaj a samotný Memphis Depay na tomto zozname nebol. Tréner oceňuje jeho schopnosti, no zároveň si je vedomý aktuálnej situácie klubu. Ak Depay zostane v Barcelone, tréner to rozhodne využije.

Foto: fcbarcelona.com