Športový arbitrážny súd potvrdil trojzápasový trest pre Lewandowského

Zdieľať:

Športový arbitrážny súd (TAD) potvrdil trojzápasový trest pre Poľského reprezentanta Roberta Lewandowského. Útočník FC Barcelona tak nenastúpi na nedeľňajšom šlágri s Atléticom Madrid.

Podľa zistených informácii 34-ročný útočník Robert Lewandowski vynechá tri najbližšie zápasy a to konkrétne proti Atléticu Madrid, Getafe a Girone. Všetky tieto tri zápasy sú v súťaži v rámci Španielskej La Ligy.

Robert Lewandowski bol vylúčený v dueli proti Osasune za obdržanú dvojitú žltú kartu, čo znamenalo dištanc na jeden zápas. Počas toho, ako smeroval do šatni si priložil prst na nos, čo do zápisnice odzrkadlil aj rozhodca zápasu Jesús Gil Manzano. Práve vďaka tomuto gestu útočník dostal dištanc na najbližšie tri zápasy.

TAD vo svojich právnych dokomunetoch uvádza, že v dvoch žltých kartách, ktoré boli udelené Poľskému reprezentantovi nie je žiadna podstatná chyba.Čo sa týka udeleného ďalšieho trestu TAD uvádza, že rozhodnutie rozhodcu akceptuje, pretože je v súlade s postojom pohŕdania a uvádza, že “tvrdenia odvolacieho klubu nie sú sprevádzané žiadnymi podpornými dôkazmi, ktoré by viedli tento súd k prijatiu tvrdenia klubu, že hráč len vyjadril svoju nespokojnosť s rozhodnutím arbitráže bez pohŕdania alebo opovrhovania.” A Katalánskemu klubu pripomína, že ak ma zdroj prosperovať, je nevyhnutné dokázať, že “výpoveď rozhodcu je nemožná alebo zjavne nesprávna.”

Zdroj: sportnet, as.com
Foto: twitter.com/Radio MARCA

Peter
Sledujte ma