Súhrn týždňa v FC Barcelone, všetky novinky, prestupy, zápasové info a všetko ostatné čo potrebuje vedieť každý fanúšik Barcelony

Zápasy tento týždeň

Tento týždeň Barcelona mala dôležitý a dlho očakávaný zápas s Manchestrom United. Zápas podľa môjho názoru dopadol “vysoko” pod očakávania. Barcelona hrala doma na Cap Nou kde ich plný štadión fanúšikov veriacich pre výhru a dokázanie našej neuveriteľnej formy od obrany po útok, no opak bol pravdou. Už tesne pred zápasom došlo k prekvapeniu a to bolo nečakaná zmena zostavy. Absolútne nepochopiteľne Xavi dal do zostavy Alonsa a Albu. Alba by až takým veľkým prekvapením nebol keďže v lige podával dobre výkony a preca len potrebovala obrana niekoho skúseného do takéhoto náročného zápasu. Ale absolútne nepochopiteľne bolo postavenie Alonsa do základnej zostavy. Hráč čo ledva odohral zápas v La Lige štartoval v tak dôležitom zápase ako tento. Nepochopiteľne. Zápas skončil 2:2 čo je komplikovaný výsledok keďže musíme odohrať tazky zápas v Anglicku a zdolať nášho súpera minimálne o jeden gól.

Obrázok

Ďalší zápas sme odohrali proti Cádizu v lige a aj podľa očakávania sme súpera zdolali. Po neuveriteľnom výkone Torresa a sa Barcelone podarilo vyhrat 2:0. Lewandovski v tomto zápase konečne prelomil svoje gólové konto ktoré bolo pozastavene po majstrovstvách sveta.

Zaujímavosti

Ferran Torres absolvoval 10 úspešných driblingov proti Cádizu. Najviac z hráčov v zápase La Ligy v tejto sezóne.

• Vytvoril si 5 šancí (1 veľkú) – najviac v hre.
  • Mal 6 zotavení lopty a 1 úspešný obranný zákrok
  • Vyhral 18/24 duelov čo bolo najviac v hre.

Zdroj : Klub FC Barcelona
foto : Fc barcelona, La liga, Barca_buzz , Fotmob