Súhrn týždňa v FC Barcelone, všetky novinky, prestupy, zápasové info a všetko ostatné čo potrebuje vedieť každý fanúšik Barcelony

Ani sme sa nenazdali a máme za sebou ďalší týždeň plný nových zaujímavosti, ktoré by mal vedieť každý skutočný fanúšik Katalánskeho klubu FC Barcelona.

Zápas tento týždeň
V priebehu tretieho májového týždňa hráči Blaugranas čelili na Camp Nou súperovi Realu Betisu. Toto stretnutie sme bohužiaľ nezvládli pre náš prospech a tak sme si pripísali prehru na Camp Nou 1:2. O gól na našej strane sa postaral v 90. minúte Poľský reprezentant Robert Lewandowski.

Prestupy
Rúben Neves: Podľa novinára Fabrizia Romana stredopoliar Wolverhamptonu je pripravený počkať na rozhodnutie Barcelony o jeho akvizícii po dohode s tímom na osobných podmienkach. Zistené správy naznačujú, že potenciálna výmenná dohoda medzi Nevesom a Ansum Fatim sa neuskutoční. Neves sa dohodol na osobných podmienkach s Blaugranas a je pripravený, na rozhodnutie klubu. No jeho operáciu sťažuje jeho klauzula o uvoľnení, ktorá predstavuje hodnotu vo výške 60 miliónov eur.

Jordi Cruyff: Podľa oficiálnych informácii športový riaditeľ Jordi Cruyff opusti klub 30. júna, keď mu vyprší jeho aktuálna zmluva. [Viac informácií kliknutím SEM!].

Raphinha: Tak ako minulé týždne stále vznikajú rôzne špekulácie o možnom odchode Brazílskeho útočníka. Podľa najnovších správ Anglický klub za Raphinhu je ochotný zaplatiť veľkú sumu, no doterajšie správy naznačujú, že Xavi Hernández oznámil prezidentovi klubu, že krídelník nie je na predaj a počíta s ním aj nasledujúcu sezónu.

Joshua Kimmich: Je pravda, že 28-ročný Kimmich má aktuálnu zmluvu s Bayernom Mníchov do roku 2025, no aj napriek tomuto sa objavili špekulácie, ktoré naznačujú, že vedenie klubu sa zaujíma práve aj o tohto hráča. V tejto operácii znovu môže zabrániť cena hráča, ktorá sa môže vyšplhať až na 80 miliónov eur.

Jordi Alba: Podľa denníka Sport sa o prácu obrancu zaujíma Španielsky klub Atlético Madrid a to najmä preto, že v klube majú aktuálne zraneného obrancu Reinilda Mandava, ktorý momentálne bude mimo hry na dlhší čas. Aby toho nebolo málo správy naznačujú, že o Jordiho Albu sa zaujíma aj Al-Hilal zo Saudskej Arábie, ktorý chce získať aj Lea Messiho a Busquetsa. [Viac informácií kliknutím SEM!].

Zaujímavosti
Šampióni Katalánskeho klubu si spievali hymnu s fľašami Estrella Damm.

Relevo informoval, že počas budúcej sezóny sa Ronald Araujo stane jedným z kapitánov Barcelony.

Španielska LaLiga a EA Sport predstavil najlepší tím za sezónu 2022/23. V tomto zozname sa ocitli piati hráči Barcelony, Ter Stegen, Alejandro Balde, Jules Kounde, Pedri, Robert Lewandowski. [Viac informácií kliknutím SEM!].

Fernando Polo z denníka Mundo Deportivo tvrdí, že Barcelona a Philips dosiahli dohodu na tri roky s opciou na ďalšie dva roky. [Viac informácií kliknutím SEM!].

Počas týždňa sa objavilo video, ktoré obletelo internet… V tomto videu údajne hráči Katalánskeho klubu, konkrétne Sergi Roberto a Alejandro Balde oslovujú fanúšikov klubu z Ruska…

Počas víkendu sa naším hráčkam FC Barcelona nepodarilo zvíťaziť nad Realom Madrid vďaka čomu si tak pripísali svoju prvú prehru počas aktuálne sezóny v Lige F Women.

Zdroj: klubfcbarcelona.sk
Foto: marca.com