Súhrn týždňa v FC Barcelone, všetky novinky, prestupy, zápasové info a všetko ostatné čo potrebuje vedieť každý fanúšik Barcelony

Aj v poslednom májovom týždni sa diali rôzne špekulácie a zaujímavosti o Barcelone, ktoré by ste rozhodne mali vedieť.

Zápas tento týždeň
Katalánsky klub FC Barcelona počas posledného májového týždňa čakal posledný zápas na domácom štadióne Camp Nou proti Mallorce. Toto stretnutie sme hravo zvládli, kde sme sa ujali vedenia už od prvej minúty pod zásluhou Španielskeho reprezentanta Ansu Fatiho. O zvyšok gólov sa postaral znovu Ansu Fati a Gavi. Barcelona v tomto stretnutí musela striedať zraneného obrancu Alejandra Baldeho už v 17. minúte, ktorý podľa oficiálnej stránky Barcelony sa zo zranenia bude zotavovať minimálne 6 až 7 týždňov. Keďže tento zápas bol posledný na starom Camp Nou nechýbala ani veľkolepá šou v podobe ohňostroja a ďalších zaujímavých podujatí.

Prestupy:
Počas tohto posledného májového týždňa sa príliš veľké veci v prestupoch nediali.

Joao Cancelo, Juan Foyth, Benjamin Pavard: Podľa zistených správ sa tréner prvého tímu Xavi Hernández neustále zaujíma o troch pravých bekov. Súčastnosti ními sú spomínaní hráči, Joao Cancelo, Juan Foyth z Villarrealu a Francúz Benjamin Pavard.

Ferran Torres: Najväčšou „bombou“ počas tohto týždňa sa objavil možný prestup Ferrana Torresa do Newcastle United. Podľa správ sa odhaduje, že Anglický klub je schopný Barcelone zaplatiť 35 miliónov eur. [Viac informácii kliknutím SEM!].

Ousmane Dembélé: Barcelona naďalej pokračuje v rokovaniach s Dembélém o jeho novej zmluve.

Zaujímavosti:
Oficiálna stránka Barcelony oznámila, že na konci sezóny odchádza Španielsky reprezentant Jordi Alba.

Podľa denníka Marca dostane katalánsky klub za prvé miesto v lige 60,64 milióna eur.

Oficiálna stránka Japonského klubu Vissel Kobe informovala, že Španielsky záložník Andrés Iniesta opusti futbalový klub Vissel Kobe v polovici aktuálnej sezóny Jleague.

Podľa Katalánskeho denníka Sport existuje možnosť, že Andrés Iniesta by v priateľskom zápase medzi Vissel Kobe a FC Barcelona odohral jeden polčas za Barcelonu.

Francúzsky obranca FC Barcelona Julés Kounde na sociálnej sieti Twitter, popieral klebety o svojej budúcnosti: “Aby bolo jasné: Nikdy som nepožiadal o odchod, takže nikam nejdem.”

Real a Barca dostali ranu od súdneho rozhodnutia, ktoré im teraz odopiera možnosť propagovať svoje zápasy proti sebe pomocou výrazu El Clasico. El Clasico zostáva jednou z najikonickejších fráz, pokiaľ ide o európsky futbal, ale ani jeden z klubov nebude môcť tento výraz použiť, ako uvádza Relevo.

Lionel Messi prekonal ďalší rekord. Svojím 496 gólom sa stal najlepším strelcom v TOP 5 Európskych ligách.

Lionel Messi dorovnal Daniho Alvesa v počte najviac trofejí v histórii (43).

Zdroj: klubfcbarcelona.sk, twitter.com
Foto: marca.com, klubfcbarcelona.sk