Súhrn týždňa v FC Barcelone, všetky novinky, prestupy, zápasové info a všetko ostatné čo potrebuje vedieť každý fanúšik Barcelony.

Zápasy tento týždeň

Ako prvé hrala Barcelona finále zapášu Real Madrid – FC Barcelona ktorý skončil 1:3 pre FC Barcelonu. Neuveriteľný zápas, neuveriteľne veľa emócii a šťastia. Okrem toho že Barcelona porazila minuloročného výhercu Champions League tak potešila veľa fanúšikov a klub. Mam tu pripravených par zaujímavých štatistík s tohto zápasu.

ObrázokObrázok

Zaujímavosti ohľadom tohto zápasu

• Barcelona už zarobila 10 miliónov eur zo Španielskeho superpohára, 8 miliónov eur za kvalifikáciu a 2 milióny eur za postup do finále. Za výhru vo finále klub zarobil o 2 milióny eur viac.
  • MVP zápasu bol Gavi .

Fan Tokens: Lewandowski beats Benzema to win his third Decisive Player award | Marca

AD Ceuta 0-5 Barcelona.

Ďalší zápas v tomto týždni bol proti AD Ceuta ktorý Barcelona potrebovala vyhrať na postup v Copa del Rey. Barcelona úspešne tento zápas vyhrala s prijemným gólovým mankom 5-0 a postúpila do ďalšieho kola súťaže.

Obrázok

Zaujímavosti ohľadom tohto zápasu

• Prvý gól v Copa del Rey padol pre gólostroj Roberta Lewandowského. Teraz skóroval vo všetkých 4 súťažiach, v ktorých v tejto sezóne pôsobil.

Prestupy

• Barça je presvedčená o dokončení predĺženia zmlúv. Barça považuje Baldeho za veľmi dôležitú súčasť súčasnosti aj budúcnosti. Rozhovory o predĺžení zmluvy s Iñakim Peñom a Alejandrom Baldeom sú v záverečnej fáze.
  • Oficiálne potvrdené že Memphis Depay podpísal zmluvu s Atléticom Madrid do júna 2025, dohoda bola podpísaná a dokončená.
  • (CARRASCO): Yannick Carrasco sa zbláznil z možnosti hrať za Barcu. Pini Zahavi vykonáva operáciu. Prebiehajú rozhovory. Atleti nechce aby odišiel. Veľa závisí od tlaku, ktorý môže Carrasco vyvinúť.
  • Bola navrhnutá možná výmena Francka Kessieho a Marcela Brozoviča, ale zatiaľ sa to považuje za komplikovanú operáciu, pretože Kessie je v Barcelone šťastný a napriek tomu, že veľa nehrá, cíti sa v klube milovaný a cenený. Kessie teraz nechce Barcu opustiť, ale stále je možné všetko.
  • Tréneri trvajú na tom, že Raphinha a Eric García budú kľúčoví pre zvyšok sezóny. Nechcú odísť. Raphinha sa pripojil k Barce aj keď mal možnosť íst do iného klubu a chce tu uspieť.
  • Barcelona podpíše 16-ročného argentínskeho útočníka Gianlucu Prestianniho z Vélezu zaplatením klauzuly za uvoľnenie vo výške 3 milióny eur.
  • Odchodom Memphisa Depaya je Barcelona schopná ušetriť približne 11 miliónov eur na finančnú fair play: plat 8 miliónov eur a poplatok za prestup 3 milióny eur.

Ostatné zaujímavosti

Na stretnutí sa dohodlo, že rozhodcovia budú teraz informovať verejnosť o rozhodnutiach súvisiacich s VAR, a to na štadiónoch aj prostredníctvom vysielateľov.

• Toto by sa testovalo 12 mesiacov na medzinárodných súťažiach, počnúc blížiacim sa Svetovým pohárom klubov.

Nové písmo mien hráčov La Ligy a štýl čísel, ktoré sa budú používať od sezóny 2023-24.

ObrázokObrázok

zdroj : klub fc barcelona