Ter Stegen: Musíme sa sústrediť na seba a vyhrávať ďalšie zápasy

Brankár prvého tímu Marc-André ter Stegen v dnešnom zápase hneď zachránil niekoľko možných gólov. Po zápase sa postavil pred média, kde priznal, že mužstvo znovu dominovalo.

Ako by ste ohodnotili toto stretnutie?
“Bol to veľmi ťažký zápas, pretože Elche zvyčajne čakajú na jednu alebo dve šance. Musíme bojovať celý zápas a urobiť všetko pre to, aby sme vyhrali. Hrali dobre, ale my sme dominovali v druhom polčase a podarilo sa nám získať tri body.”

Postúpili ste na tretie miesto v tabuľke…
“Musíme sa sústrediť na seba a vyhrávať ďalšie zápasy. Som spokojný s tým, čo sa nám v druhom polčase podarilo. Musíme ísť touto cestou a nemôžeme ani pomyslieť na zníženie intenzity.”

Čo bolo kľúčom k tomuto víťazstvu?
“Predovšetkým je to o trpezlivosti, najmä ak inkasujete gól ako prvý. Na začiatku musíte vyrovnať a bojovať už len o víťazstvo. Svoje šance mali aj hráči Elche, ale v druhom polčase sme odviedli skvelú prácu.”

Musí mužstvo vedieť trpieť?
“Áno, určite. Ide o pokrok. Hráči získavajú skúsenosti. To pomáha obnoviť stabilitu v takýchto časoch. Nie je to jednoduché. Dnes sme odviedli veľmi dobrú prácu a dúfam, že v tejto práci budeme naďalej pokračovať a vyhrávať zápasy.”

Foto: twitter.com/infosfcb