Ter Stegen: Po druhej sezóne som jasne povedal, že v tomto tíme už naďalej nemôžem pokračovať

Marc-André ter Stegen poskytol rozhovor nemeckému časopisu 11Freunde. V rozhovore sa venoval zaujímavými témami súvisiacimi Barcelonou, Nemeckom a jeho kariérou.

Porážka v Liverpoole
“Všetci sme boli zúfalí, pretože sme nemali žiadne vysvetlenie čo sa stalo na Anfielde. Spýtal som sa sám seba : Ako môžem vierohodne vysvetliť mojím rodičom a manželke, že v prvom zápase sme vyhrali 3:0 a v druhom sme nedokázali postúpiť do finále? Presne takéto porážky ako s Liverpoolom, AS Roma sa nedajú vôbec vysvetliť.”

Prvé obdobie hry v Barcelone
“Po mojej prvej sezóne v Barcelone som jasne informoval predstaviteľov klubu, že nie som spokojný so svojou situáciou. Po druhej sezóne som jasne povedal, že v tomto tíme už naďalej nemôžem pokračovať. Zvažoval som prestup do iného klubu.”

Nemecká presnosť
“Pre ľudí v Barcelone som „Nemec“. V Katalánsku neprikladajú príliš veľkú dôležitosť presnosti. Musel som si na to zvyknúť. Ak ste vždy dochvíľny a musíte čakať 15 minút na ďalšiu osobu, začnete sa objavovať o niečo skôr.”

Vzťah s Manuelom Neuerom
“Máme dobrý a profesionálny vzťah. Sme športovci. Môžeme sa rozprávať o akejkoľvek téme, nemusíme sa obávať osobných ambícií. Neuer, ja a všetci ostatný bojujeme o splnenie našich cieľov. Jedna vec je ale istá a najdôležitejšia. Naším spoločným cieľom je hrať budúci rok na Majstrovstvách Európy.
Osobné záležitosti nemajú nič spoločne so športovou situáciou a našou profesiou. Všetkým sa darí dobre, ak tieto veci nemiešajú.”

Miesto v základnej 11 Nemeckého tímu
“V Barcelone som bol vždy úprimný a otvorený, vyjadril som svoje ambície. V národnom tíme je to to isté. Vedia dobre, čo chcem a čo si myslím. Jediné, čo v tejto chvíli môžem urobiť, je dosahovať dobré výkony.”

Chyby
“Keby som dlho rozmýšľal o každej mojej chybe, nebol by som tu. Sedel by som smutný doma, nemal by som s futbalom nič spoločné a modlil by som sa, aby nepríjemné obrázky čo najskôr zmizli z internetu. Sedieť doma na stoličke a robiť si srandu z ostatných je jednoduché. Chyby môžeme robiť jedine vtedy ak sa nachádzate na ihrisku.”

Ciele
“Chcem obohatiť Barcelonu a jej herný štýl. Chcem si užiť moju hru, vyhrávať trofeje a baviť sa s mojimi spoluhráčmi. Podľa môjho názoru sú spomienky na chvíle strávené v tomto klube rovnako dôležité ako samotné tituly.”

zdroj www.fcbarca.com
foto www.mundodeportivo.com