Ter Stegen: Urobíme všetko pre to, aby sme vyhrali všetky možné poháre

Marc-André ter Stegen je aktuálne brankár s najnižším počtom strelených gólov v Španielskej LaLige. V 14 zápasoch inkasoval iba 5 gólov a jeho výkon je kľúčom k tomu, aby Barcelona obsadila prvé miesto v tabuľke. Nemecký gólman vo vyjadreniach pre TV3 uznal, že tím sa už chce vrátiť na ihrisko a že víťazstvo v derby môže klubu priniesť správnu dynamiku.

Návrat do hry
“Už sa nevieme dočkať, kedy sa vrátime k ligovým zápasom. Všetci účastníci MS, ktorí to ukončili s pocitom, že mohli urobiť viac, majú teraz dobrú príležitosť ísť ďalej a vyhrať derby, ktoré sú kľúčové, aby sme sa dostali do dynamiky.”

Ciele
“Chceme vyhrať každý zápas, toto je náš hlavný cieľ. Urobíme všetko pre to, aby sme vyhrali všetky možné poháre. Máme veľmi dobrý tím s veľmi dobrým a zdravým charakterom. Nepochybujem, že nám to pôjde dobre.”

Dojmy
“Cítim sa výborne, osobne sa cítim veľmi dobre vyrovnaný. Som šťastný. Keď je tím v ťažkej situácii, rád som tým, kto pomáha.”

Rok 2022
“Bol to pre mňa veľkolepý rok na osobnej úrovni a začalo to týmto zázrakom [strela Jaume Costy proti Mallorce minulú sezónu], a preto si to budem pamätať. Táto obrana poznačila celý môj rok a stanovila môj osobný kondičný cieľ.”

Zdroj: marca.com, fcbarca.com
Foto: twitter.com/Marc ter Stegen