Ter Stegen: V čom je tajomstvo ubránenia pokutových kopov?

Po včerajšej tesnej výhre v semifinálovom zápase sa pred média postavil Nemecký gólman Marc-André ter Stegen, ktorý zhodnotil priebeh hry. Golman vo včerajšom zápase proti Realu Betis odviedol skvelý výkon, vďaka ktorému Barcelona zvíťazila a postúpila do finále, kde si tentokrát zmeria silu s Realom Madrid.

Gólman prvého tímu FC Barcelona uznal, že súper Real Betis bol pre nich mimoriadne náročný. “Zápas s Betisom bol mimoriadne náročný. Dlho držali loptu. Sme šťastní, že sme sa dostali do finále, ale radšej by som mal menej práce počas zápasov. V prvom polčase sme hrali dobre a mali sme viac držania lopty. V druhom polčase išlo do tuhého. V strede si súperi často vytvárali liečebnú výhodu. Po zmenách hrali veľmi dobre, najmä v strede poľa. Mali väčšiu kontrolu nad hrou a dalo sa vidieť aj to, že sme boli unavení.”

Ter Stegen sa podelil s technickým personálom, kde prezradil v čom je tajomstvo ubránenia pokutových kopov.
“V čom je tajomstvo ubránenia pokutových kopov? V mysli a intuícii. To, čo analyzujete sa nie vždy stane v penaltách. Je to aj o šťastí. Myslím si, že posledný rok som vo veľmi dobrej forme.”

30-ročný brankár Ter Stegen zhrnul nedeľňajšie finále proti Realu Madrid.
“Finále bude veľmi pekný zápas. Každý tu chcel sledovať takéto zápasy a my sme nadšení, že si v ňom môžeme zahrať… a vyhrať.”

Zdroj: sport.es, fcbarca.com
Foto: twitter.com/Barça Universal