Tréner Bayernu: Výkon Coutinha si musel vychutnať každý fanúšik futbalu

27-ročný Brazilčan Philippe Coutinho za svoj klub v Bayerne totálne čaruje. V svojich zápasoch odvádza skvelé výsledky, za ktoré ich chváli aj sám tréner Niko Kováč v tlačovej konferencií.

„Philippe Coutinho sa ukázal. Myslím si, že dnes všetci na štadióne vydržali sledovať zápas až do konca. Opäť boli svedkami toho akú ma kvalitu a schopnosť tento hráč. Občas to vyzerá ako keby tancoval s loptou, neexistuje iný spôsob, ako to opísať. Vie presne kedy a ako a, čo robiť s loptou.“

„Svoj prvý gól si pripísal brilantne. Aj po tento prihrávke začal utekať do územia, kde sa sústredil na to, aby strelil svoj gól. V akcii pred gólom si vymenil svoju pozíciu, keď ho Serge poslal poslal vynikajúcu prihrávku. Je to individuálna kvalita.“

Tréner Bayernu Niko Kovač verí, že od tohto hráča uvidí ešte viac.
„Určite nám pomôže ešte viac. Už teraz je dobrým prínosom, dobre sa integroval a je tu veľmi šťastný. A, keď je hráč z Južnej Ameriky so svojou kvalitou spokojný, môže vidieť aký je fantastický. Myslím si, že je jedno komu fandite či už Padebornu alebo Bayernu, alebo inému tímu – dnes si ho každý užil.“

zdroj www.bundesliga.com
foto www.bundesliga.com