Tréner Betisu: Získali sme veľkého futbalistu

Betis Sevilla hrať dnes ligový zápas proti Alavésu, Veľkú šancu dostať sa na trávnik má aj Carles Elaňa. Tréner Betisu Rubi sa k záložniku FC Barcelony vyjadril na poslednej tlačovej konferencii.

Zápas proti Alavésu
Carles Aleňa má veľkú šancu byť na zozname povolaných na zápas proti Alavésu. Má zápasový rytmus a v nedávnych zápasoch Barcelony hral pravidelne. Posledné dni boli v našom klube výnimočné aj kvôli príchodu Carlesa. Získali sme veľkého futbalistu a on bol už prvý deň prekvapený tým, čím je Betis.”

Nadšenie Betisu z hráča
“Musím povedať, že klub sa na prestupovom trhu zachoval veľmi dobre. Keď hra začína trénovať s novým tímom tri dni pred otvorením prestupového okna, môžeme hovoriť o luxuse. Aleňa bol v našej šatni prijatý veľmi dobre a jeho spoluhráči mu pomohli. Je v dobrej kondícií. Štýl hry Betisu nie je rovnaký ako v Barcelone, ale existuje niekoľko podobných vecí. Chceme sa tiež držať pri lopte. S Carlesom sme pri rozhovoroch strávili množstvo hodín. Chceli sme mu sprostredkovať koncept hry a automatizáciu. Aleňa môže v našom hernom systéme hrať na viacerých rôznych pozíciách.”

zdroj www.fcbarca.com
foto www.fcbarcelonanotiacias.com